Sterowniki do karty dźwiękowej Analog Devices AD1986A

Witam serdecznie,

Proszę o pomoc.

A mianowicie mam problem, chodzi o sterowniki do karty dźwiękowej. W panelu sterowania wyświetla mi się nazwa - Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio.

Użyłam programu Everest do odszukania nazwy karty i wyskakuje ta nazwa: Analog Devices AD1986A @ VIA VT8237A High Definition Audio Controller PCI.

Nazwa płyty głównej: Asus P5VD2-VM/SI

Gdzie mogę znaleźć sterowniki do tej karty ?

Chciałam kupić głośniki 5.1 i nie wiem czy przy tej karcie dźwiękowej, nawet jak ją skonfiguruje czy w ogóle będą mi grały…

Z góry dzięki za wszelką pomoc, bo ja juz nie ogarniam :slight_smile:

Dla pełnej jasności podaj jeszcze system operacyjny , jaki używasz oraz firmę i model karty graficznej (!).

System? Vista/Sieben? Jak tak to proszę: https://www.sugarsync.com/pf/D6946403_8026605_6768581

Co do 5.1 - jeżeli masz głośniki obsługujące S/PDIF to jesteś w domu. Jeżeli nie to będziesz musiała się pobawić z konfiguracją sterownika i zielonym oraz niebieskim gniazdem audio - 4 kanały. Teoretycznie powinno zadziałać, ale z tym układem nigdy nie można być niczego pewnym.

Jak zwykle najprościej szukać na stronie producenta płyty: http://www.asus.com/Motherboards/Intel_ … /#overview

zakładka Download, wybierasz system dla którego chcesz sterowniki, następnie pozycja Audio z listy.

Powinien działać SoundMax AD1986A działa pod Viste i Win7

System to windows 7, na stronie producenta nie ma takiego systemu, a jak wchodzę w Viste to nie ma sterowników Audio… :confused:

Dzięki za linka do sterowników :slight_smile: Mam jeszcze pytanie, a mianowicie jak sprawdzić czy głośniki obsługują S/PDIF ? :?

Co do firmy i modelu karty to nie mam bladego pojęcia, jedyne co pokazuje mi everest to Analog Devices AD1986A @ VIA VT8237A High Definition Audio Controller PCI, wcześniej system pokazywał tylko “Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio”… i tyle… :?

Zainstalowałam te sterowniki, teraz wchodząc w menedżer urządzeń wyskakuje mi inna nazwa urządzenia… :smiley: “SoundMAX Integrated Digital HD Audio”

Czy da się po tym wywnioskować, czy głośniki 5.1 będą u mnie działać ? Jak mam to sprawdzić, ponieważ chciałabym uniknąć sytuacji, że je kupie i się okaże, że działać nie będą… :cry:

z góry dzięki za pomoc !!