Sterowniki do karty dźwiękowej uśmiercające mikrofon!

Witam

Problemow z laptopem ciag dalszy… W moim lenovo g50 domyslnie byly zainstalowane sterowniki conexant smart audio hd. Kilka dni meczylem sie z brakiem dzialania mikrofonu w APLIKACJACH. W rejestratorze dzwieku dzialal idealnie! W grach, na portalach spolecznosciowych slychac bylo tylko szumy i trzaski. Przeszukalem pol internetu w celu znalezienia odpowiedzi na moj problem, jednak nic nie znalazlem, ale poradzilem sobie z tym sam tzn wywalilem z menedzera urzadzen i “dodaj lub usun programy” sterowniki do karty dzwiekowej tej firmy. Teraz w oknie “Dźwięki” mam “urządzenie zgodne ze standardem high definition audio” i wszystko pięknie działa! Jednak po kazdorazowym zamknieciu klapy, ponownym uruchomieniu laptopa wracaja sterowniki Conexant i mikrofon nie dziala. Tzn slychac trzaski. Jak sprawic, by sterownik ten nie wgrywal sie znowu automatycznie? Mam jeszcze jedno pytanie… Czy moge zainstalowac tutaj sterownik Realtek HD Audio, bo wydaje mi sie, ze ten bedzie dzialal w porzadku, mam go na innym laptopie i wszystko jest ok

Pozdrawiam

Jeżeli jesteś pewny, że chcesz pozbyć się na stałe sterownika z systemu to wejdź w “Menadżer urządzeń” > kliknij PPM na urządzeniu od którego sterownik ma być usunięty > Właściwości > Karta “Sterownik” > “Szczegóły sterownika”

W okienku masz podane lokalizacje - usunąć pliczki i tyle.

(wcześniej sobie zrób zrzut ekranowy, żeby wiedzieć, co usunąć i kliknij “Odinstaluj”, aby pliki nie były w użyciu, bo manualnie nie usuniesz wtedy - załatwi to również wpisy w rejestrze od “starego” sterownika)

http://i.imgur.com/l79E28m.jpg

 

Drugi sposób (mniej “chałupniczy”) to użycie programu:

http://www.uwe-sieber.de/files/devicecleanup.zip

Uruchamiasz jako administrator i wyświetla Ci sterowniki obecne w systemie, ale nieaktywne.

Najpierw instalujesz sobie sterownik na którym Ci ten mikrofon działa, a potem używasz tego programu i usuwasz “Conexant …”. (tylko nie wywalaj innych, bo mogą się przydać w przyszłości jak będziesz podłączać jakiś sprzęcik ^^)

Nic z tego. Po ponownym uruchomieniu komputera znowu pokazuje mi sie to Conexant i mikrofon nie dziala, a dzwiek jest niezbyt fajny :wink: Oczywiscie zrobilem tak jak napisales, usunalem te wszystkie sterowniki, w menedzerze urzadzen, owszem, pokazalo sie cos tam zgodne z high definition audio, dzialalo elegancko, ale po restarcie znowu conexant. Zrobilem jeszcze taki myk, ze wywalilem conexant i zaraz zainstalowalem realtek, program kazal mi ponownie uruchomic kompa, wiec zrobilem to, po czym wchodze w panel sterowania a tam conexant, w menedzerze tez, a realtek sobie siedzi tylko na dysku C i biernie spedza czas, probowalem odpalic to pisze ze program niezgodny. Uczepil sie mnie ten conexant jak rzep psiego ogona :smiley: help!!!

https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-hardware/trwałe-usunięcie-sterowników/bb30a115-d47f-4719-8ecf-63bf7ea4c8e5

 

Identyczna sytuacja. Zastosowałem się do rad. Nie zadziałało. Co mam zrobić, żeby przy ponownym uruchomieniu te sterowniki znowu nie wskakiwały?

Conexant można określić jako bloatware od Lenovo :smiley: - dodają to dziadostwo, a producent sterownika nie nadąża za aktualizacjami w Windows i potem jest problem.

Znalazłem na anglojęzycznym forum pewne wskazówki, spróbuj może tego:

  1. W panelu sterowania znajdź “System” > “Zaawansowane ustawienia systemu” > zakładka “Sprzęt” > “Ustawienia instalacji urządzeń” >

Zaznacz “Nie, pozwól mi wybrać co zrobić”, a następnie “Nigdy nie instaluj oprogramowania sterownika z Witryny Windows Update” (i odznacz też pole poniżej) - “Zapisz zmiany”.

Domyślam się, że z dodaj / usuń programy masz usunięte wszystko typu “Conexant” “Smart Audio” “Digital Audio” itp. ?

  1. Teraz przejdź do “Menadżer urządzeń”, PPM na urządzeniu dźwiękowym ze sterownikiem Conexant > Odinstaluj > Zaznacz pole “Usuń oprogramowanie sterownika z tego urządzenia” i daj OK.

  2. Znowu PPM na tym samym urządzeniu dźwiękowym, ale tym razem “Aktualizuj oprogramowanie sterownika” > “Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika” > “Pozwól mi wybrać z listy sterowników …” > Zaznacz sobie tutaj sterownik na którym Ci działało dobrze mikrofon i audio (prawdopodobnie będzie to “Urządzenie zgodne ze standardem High Definion Audio”) > Dalej

 

Jak w ten sposób wymusisz instalację sterownika audio to system nie powinien Ci już przywracać Conexant.