Sterowniki do karty dźwiękowej


(A Luapina) #1

Szukam sterownika do czegoś, co nazywa sie PCI Device (na komputerach znam się mniej więcej tyle, co Wasze babcie na telefonach komórkowych). Sciągnęłam sobie program Everest, który wyświetlił mi nieznany sprzęt i wygląda to tak: Opis sterownika: PCI Device, ID sprzętu: PCI\VEN_8086&DEV_27D8&SUBSYS_D6068086&REV_01 , Urządzenie PCI: Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Czy na podstawie tych danych ktos może mi powiedzieć jaki mam ściągnąć sterownik do karty dźwiękowej, żeby mój komputer przestał być niemy?


(Kuczkowiak) #2

Wstaw screen z tego programu http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra … 13047.html z zakładki MAINBOARD i podaj jaki masz system z jakim Service Pack i ilu bitowy?


(A Luapina) #3

Screen: http://img64.imageshack.us/img64/705/mainboardk.jpg (wiem, wiem, duży wyszedł;])

WinXP wersja 2002; Service Pack 2, 32-bitowy


(djkamil09061991) #4

zainstaluj kolejno:

ten sterownik od chipsetu:

http://downloadmirror.intel.com/10884/a … 007_PV.exe

następnie ten od dzwięku:

http://downloadmirror.intel.com/19018/a … PV_RTL.exe


(Kuczkowiak) #5

Zainstaluj najpierw sterowniki do CHIPSET http://downloadcenter.intel.com/license … s〈=eng , po instalacji wykonaj wymagany restart systemu i dopiero zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej http://downloadcenter.intel.com/license … s〈=eng oczywiście po instalacji również tego sterownika wymagany restart systemu , później zajrzyj jeszcze do menedżera urządzeń w celu sprawdzenia czy nie widnieją jakieś znaki zapytania , jeżeli będą to napisz od jakich urządzeń.


(A Luapina) #6

Wczoraj walczyłam z tym pierwszym sterownikiem do chipsetu i instalował się ponad godzinę, bez żadnej możliwości klinknięcia “dalej”, więc anulowalam instalację. Dziś ściągnęłam go ponownie i powtórzyła się ta sama historia. (Próbowałam z obu linków i w obu przypadkach działo się to samo). Może mi ktoś wytłumaczyć co się dzieje z moim kompem?


(Kuczkowiak) #7

A jak ze sterownikami do samej karty dźwiękowej?


(A Luapina) #8

Ściągnęłam dopiero teraz (myślałam, że pierwszy jest niezbędny, żeby drugi zadziałał) i dźwięk jest, więc już chyba nie muszę się o nic martwić. Mam nadzieję, że to wystarczy. Dziękuję za pomoc! Bardzo pomogliście, sama bym sobie nie dała rady.