Sterowniki do karty graficznej intel

Witam wszystkich. Poszukuję sterowników do karty graficznej Mobile Intel® 945GM Express Chipset Family. Posiadam także windows’a xp professional. Teoretycznie, wystarczyłoby tylko zajrzeć na stronę intel’a i znaleźć odpowiednie sterowniki. Jednak czego bym nie próbował, przy próbie instalacji wyskakuje mi komunikat: “Poprawność instalowanego sterownika nie została sprawdzona dla tego komputera. Uzyskaj odpowiedni sterownik od producenta komputera. Instalator zakończy działanie.” Laptop jest firmy HP. Jednak na ich stronie niczego nie ma. Wydaje mi się, że wszystko jest ok, gdyż po uruchomieniu instalatora sterowników jest napisane, że są one kompatybilne z kartą Mobile Intel® 945GM Express Chipset (bez family). Pobrałem je z oficjalnej strony intela (http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=16835&ProdId=2301〈=eng) , jednak nie działają. Jeśli to jest zły link, czy ktoś mógłby podać mi dobry? Może po prostu jestem głupi i nie potrafię znaleźć dobrych sterowników… Pozdrawiam!

Spróbuj te http://downloadcenter.intel.com/Detail_ … 1〈=eng zainstalować :smiley:

Podaj model laptopa jeśli możesz.

No niestety, jak zwykle. Otwieram plik, klikam next i zaczyna się extract’ować. Gdy pasek postępu dochodzi do końca okno zamyka się, a po chwili wyskakuje małe okienko z takim samym jak zwykle errorem: “Poprawność instalowanego sterownika nie została sprawdzona dla tego komputera. Uzyskaj odpowiedni sterownik od producenta komputera. Instalator zakończy działanie.” Co do karty graficznej, to jestem pewien, że to ta, gdyż sprawdzałem w menadżerze urządzeń.

Edit: Model laptopa to HP Compaq nc6320

Edit2: Nie, coś się nie zgadza. W necie jest napisane, że posiada zupełnie inne podzespoły niż widzę w menadżerze urządzeń. Lecz tą nazwę wyczytałem z tyłu lapka. Jest jeszcze jakaś inna możliwość sprawdzenia nazwy, niż zaglądanie pod niego?

Między bogiem a prawdą nie powinno mieć znaczenia jaki masz model laptopa. Skoro w menadżerze urządzeń jest napisane że masz Intel GMA 945 to nawet gdyby się okazało że obudowę masz tylko od HP a w środku jest coś zupełnie innego to i tak sterownik powinien działać ten do Intel GMA 945. Z tego co wiem to nie da się zlimitować instalowania sterowników na takie że tylko od producenta laptopa działają a te od sprzętu już nie.

http://hotfile.com/dl/113928311/207b33f/winxp_14324.exe.html

Załączam link do sterownika do Twojej karty który pobrałem ze strony producenta. Plik jest 100% czysty od wirusów itd. Ściągnij i sprawdź a jak to nie pomoże to zainstaluj program Everest:

http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Home-Edition,Program,Windows,11558.html

i sprawdź w nim dokładnie jaką masz kartę graficzną.

Niestety, jest to ten sam plik który polecono mi wcześniej i też nie działa. Udało mi się zdobyć nazwę komputera.

Na stronie intel’a udało mi się zdobyć takie informacje:

Computer Manufacturer Hewlett-Packard

Computer Model 30AA

Operating System (O/S) Microsoft Windows XP Professional Dodatek Service Pack 3

Operating System Build (O/S)	(build 2600)

Operating System (version) 5.1.2600

O/S Language	0809

System RAM 503.4 MB

.NET Framework Version	3.5.30729.01

CD or DVD Device HL-DT-ST DVDRAM GMA-4082N

System Hard Drive Overview

System Total Storage Size:	74.5 GB

CD or DVD Device YVQ 2FG12N4PQ SCSI CdRom Device

Physical Drive	0

Maker	FUJITSU

Model	MHV2080BH PL

Bus Type	ATA

Local Disk C:	74.5 GB

Used space:	54.2 GB

Free Space:	20.3 GB


GRAPHICS INFORMATION

Graphics Product [1]	Mobile Intel® 945 Express Chipset Family

Graphics Driver Version not detected

Driver Status	Customized computer manufacturer driver is installed

3D Acceleration	Yes

Hardware Transform & Lighting Support No

Video Memory	128.0 MB

Vertex Shader Support 0.0

Pixel Shader Support 2.0

Microsoft DirectX* Version 9.0c

Current Graphics Resolution	1024x768

Current Color Depth	32 Bits Per Pixel

Graphics Product [2]	Mobile Intel® 945 Express Chipset Family

3D Acceleration	Yes

Hardware Transform & Lighting Support No

Video Memory	128.0 MB

Vertex Shader Support 0.0

Pixel Shader Support 2.0

Raw EDID [1]	not detected

Może problemem są dwie takie same karty graficzne? To samo widać w menadżerze urządzeń. Z tego co tam jest pokazane wynika, że mam je aż dwie.

Edit: Nawet screen’a zrobiłem: http://zapodaj.net/1c45d6efee19.bmp.html

Hmm… gdzieś już widziałem takie wyświetlanie że niby są 2 karty graf. Możesz spróbować jedną usunąć i reset kompa. Ewentualnie wejść w tryb awaryjny i usunąć obie i wtedy instalować drivery, ale za powodzenie żadnej z tych akcji nie odpowiadam i nie dam głowy czy nie zostaniesz bez zainstalowanej karty graficznej.

Z tym usuwaniem karty graficznej, to spróbuję wywalić jedną. Ale to dopiero jutro rano, bo dziś już mi się nie chcę. Może wtedy będą mi te instalki działać. Ok, wielkie dzięki za pomoc. Jak coś ruszy w temacie to dam znać.

Polecam program drivermax free. Potrafi sam wykryć odpowiednie sterowniki, bądź je też zaktualizować, a nawet radzi sobie nieźle z wykryciem nieznanych urządzeń. Są 3 wady… 1. trzeba założyć konto (za darmo), 2. Max dwa drivery ściągane dziennie, 3. Wolny transfer ściągania driverów

A więc… Usunąłem jedną kartę graficzną, wszystko działa jak należy. Jednak teraz przy próbie aktualizacji wyskakuje mi komunikat: “Ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania. Instalator zakończy działanie.”

No niestety, ale wydaje mi się, że nic z tego nie będzie. Co Wy o tym sądzicie?

@Kowal.luk Drivermax free wymaga ode mnie wersji pro by cokolwiek zaktualizować, więc niestety odpada, ale dzięki za propozycję.