Sterowniki do karty graficznej nie działają po formacie

windows7

(jasuogra) #1

Zainstalowałem windowsa 7 od początku no i gdy chce zainstalować sterowniki do karty to wyskakuje nie powodzenie, a w menadżer urządzeń mam tylko geforce 8200 (integra) no i są jeszcze dwie rzeczy, koprocesor i display przy nich jak i przy integrze jest zółty trójkąt z wykrzyknikiem. Karta graficzna to 550ti.

(jasuogra) #2

Po restarcie komputera, z innych urządzeń drive przeniósł się do kart graficznych pod nazwą standardowa karta graficzna VGA

(krystian3w) #3

Zaktualizują Windows 7 z Windows Update na 100%, jest szansa że znajdzie sterownik albo instalacja przejdzie dalej i nie zawiesi się.

(jasuogra) #4

Ale wiesz jak działają sterowniki instalowane przez update… taka wydajność jakbym miał integre 64mb vram…

(jasuogra) #5

Chyba że chodzi panu o to że pobiore z windows update po czym zainstaluje orginalne…

(krystian3w) #6

Chyba że chodzi panu o to że pobiore z windows update po czym zainstaluje orginalne…

To przynajmniej sprawdź czy masz SP1 a nie goły Windows 7.

Sterownik też możesz z menadżera urządzeń próbować wskazać, tak instalowałem ostatnio sterownik do starej karty graficznej z 2008, bo instalator się wywalał w połowie (i nic z tym nie można było zrobić).

(jasuogra) #7

(Mark7) #8

A spróbuj zainstalować najpierw sterowniki do chipsetu czyli AMD Chipset Driver a potem grafikę.

(krystian3w) #9

Przekopiuj komunikaty błędów (zakładka ogólne) + identyfikatory sprzętu (zakładka szczegóły) dla koprocesora i integry jak się nie uda po instalacji sterowników chipsetu.

(jasuogra) #10

Sterowniki chipsetu ? w sensie skąd bo nie czaje? własnie próbuje zainstalować przez windows update sterowniki po czym zainstaluje normalne, może zadziała.

(krystian3w) #11

Na stronie amd wybierz procesor taki jaki masz w komputerze i zainstaluj sterownik.
A jak masz jednak intela to sprawdź tu https://downloadcenter.intel.com/product/1145/Intel-Chipset-Software-Installation-Utility

(jasuogra) #12

Mordo, ale nigdy tego nie instalowałem a przed formatem działało normalnie, nie wiedziałem że trzeba sterownik do procesora, no dobra zrobię.

(jasuogra) #13

A poza tym jest to stary procesor amd więc nie wiem czy będzie na stronie nawet

(marky.wolfheart) #14

Driver Bosterem ściagniesz wszystkie potrzebne sterowniki. Niezarejestrowanym pojedyńczo. https://goo.gl/A9q7zK

(jasuogra) #15

Arghhh. A mówiłem sobie ze już nie będę używać tego gówna, ale do grafiki nim nie zainstaluje bo tak się nie robi. Jako programista nie jestem aż taki tępy XD

(jasuogra) #16

Ten procesor nie ma swoich sterowników, on jest stary. Pobawie się automatycznymi aktualizacjami i później napiszę wam efekt za jakieś 15/20 min.

(Mark7) #17

Żółty wykrzyknik przy urządzeniu “Kooprocesor” sugeruje brak wszystkich sterowników do płyty głównej - chipsetu. Najnowsze znajdziesz na stronie AMD ale mogą być też z plytki CD dołączonej do płyty głównej.

(jasuogra) #18

Jest coś takiego jak AllInOne sterownik na asrocka stronie.

(Seba228215) #19

Wykonaj najpierw wszystkie aktualizacje z Windows Update. Od pewnego czasu ta metoda aktualizuje wszystko, oprócz usb3.0 i specyficznych kart dźwiękowych. Na 100% pobierze brakujące sterowniki amd, intel, nvidia, etc. Potem zostaje kwestia zaktualizowania do nowszej wersji.