Sterowniki do karty graficznej nie działają

Witam,

Świeżo po formacie kompa instaluję wszystkie sterowniki: audio, directx’y itp. no i zatrzymałem się na karcie graficznej (ATI Radeon HD 3650 AGP - 512 MB). Sterowniki ze strony producenta po prostu nie działają. No i jeszcze jedno komputer w ogóle nie wykrywa tej karty tylko jako “kontroler video (zgodny z VGA)” nie mam pojęcia co to znaczy. Dopiero program Everest Ultimate ją wykrył i dzięki temu wiem co to za karta :smiley: Nie wiem w ogóle o co tu chodzi?!?

Wejdź tutaj: http://support.amd.com/us/kbarticles/Pa … otfix.aspx

i w zależności od tego jaki masz system wybierz odpowiedni link, np jeśli masz Windows XP 32bitowy to wybierasz AMD Catalyst 11.6 Hotfix for Windows XP Professional and Home Edition.

To oznacza, że system nie rozpoznaje karty graficznej bo nie ma do niej sterowników więc korzysta ze standardowych sterowników. Nie napisałeś co to za komputer. Jeśli to laptop, to nie ściągaj sterowników ze strony AMD/ATI, ale ze strony producenta sprzętu.

Co masz przez to na myśli? Po zainstalowaniu nie działają? Czy może nie da się ich zainstalować? Może po prostu próbujesz zainstalować sterowniki nie do swojej karty graficznej?

Dzięki ten hotfix zadziałał i od razu widać, że się obraz nie tnie itp. System XP professional, ale zauważyłem że niektóre ikonki są jakieś dziwne np. że widać piksele w tym logo w menu start, tak jakbym patrzył z bliska a mam ustawioną rozdzielczość na 1280 x 1024 więc raczej tego nie powinno być co nie?

EDIT: o żesz ale klops system tera wykrywa kartę ale jako 2600 a nie 3650! Poprzednie sterowniki jak się już zainstalowały to po prostu żadnej różnicy a po tym widać od razu

Sprawdź jak twoją kartę wykrywa AIDA64 lub GPU-Z

A może Everest Ultimate bo już go mam na kompie?

GPU-Z nie działa wywala jakiś błąd z biblioteką dll “kernel32”

Tak, może być

Ha Everest nie da się oszukać wykrywa 3650, ale w sterownikach ekranu pokazuje 2600! jakie dokładnie wiadomości byłyby ci potrzebne z tego Everesta bo chyba całego nie będę tu kopiować :smiley:

Dodane 16.07.2011 (So) 14:31

I co teraz kiedy mam stery od innej karty? Mam to odinstalować czy co?

Sterowniki są uniwersalne do wielu modeli kart, instalator źle wykrył Twoją kartę chociaż to dziwne. Odinstaluj dokładnie obecne sterowniki i spróbuj ponownej instalacji. Jakiego producenta jest ta karta? Masz pudełko? Tam powinien być dokładny model karty.