Sterowniki do karty graficznej same znikaja!


(Pioters) #1

Witam

Mam problem jak w tytule. Posiadam kartę graficzną GF 7300GT. Najnowsze sterowniki do niej z strony nVidia. Na nowo postawiony system i nie wiem co jest grane. Wszystko szło dobrze podczas instalacji systemu, sterowników i programów. Nagle komp zamulił i musiałem dać reset. Po restarcie nie było sterowników do karty ;/ tzn. w Dodaj/Usuń programy widnieje nVidia Display Drivers i mogę je odinstalować ale komp się zachowuje jakby ich nie było. Po naciśnięciu ppm i właściwości -=> ustawienie -=> zaawansowane nie ma zakładki GF 7300GT tak jak powinno być. Nie ma jak wejść do ustawień karty. ATI tool nie widzi karty i nie umie jej rozpoznać;/ Menedżer urządzeń informuje ze urządzenie działa poprawnie ale po wejściu do zakładki sterownik nie ma żadnych informacji ani opcji na jego temat (czy jakoś tam). Musze odinstalować stery -=> uruchomić ponownie -=> zainstalować i wtedy działa normalnie do kolejnego resetu a czasami nawet do kolejnego uruchomienia kompa;/ Jest to cholernie wku*****! Nie wiem co robić. Acha wspomnę jeszcze, że są zainstalowane wszystkie dostępne łatki Xp. Czy to może być wina zainstalowanych programów. Daje liste

programynb1.jpg

Z góry dzięki :slight_smile:

I jeszcze mi się przypomniało. Zanim zaczęły te problemy uruchomiłem Hijackthis i loga wkleiłem na http://www.hijackthis.de/#anl . Wykazał 2 błędy:

O1 - Hosts: 66.98.148.65 auto.search.msn.es

O1 - Hosts: 66.98.148.65 auto.search.msn.com

wiec je wykasowałem. Może to być problemem? Mam kopie zapasowe wiec można przywrócić. Wklejam loga:

http://wklej.org/id/7f0863bd99


(mareksolak) #2

Może aktualizuj sterownik - najlepiej ze wskazaniem lokalizacj na CD

zobacz też co masz włączone w msconfig > usługi


(Pioters) #3

Sterownik jest najnowszy jaki może być. Dziś ściągany a usługi? Niby czego mam tam szukać bo nie mam zielonego pojęcia ;/


(JNJN) #4

Odinstaluj stery dokładnie i zastosuj starszą wersję.

Problem nieraz występuje jak masz coś kręcone, problem z dyskiem lub taśmą sygnałową.


(XMan) #5

Odinstaluj ATI Tool.

Odinstaluj sterowniki : viewtopic.php?t=76390&highlight=sterownik%F3w-

lub CCleaner : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.05.555

/ Cleaner i Rejestr /.

Sprawdż czy się nie zostały jeszcze na dysku C lub C:\Program Files, C:\Document and Settings jeżeli są to usuń ręcznie

i ponownie użyj CCleanera.

Zainstaluj te sterowniki : http://www.nvidia.pl/object/winxp_169.21_whql_pl.html

WHQL.

Najnowsze powodowały u mnie również problemy.

Pobieranie sterowników NVIDIA : http://www.nvidia.pl/download/index.aspx?lang=pl

Jeżeli póżniej będzie zrzut pamięci / niebieski ekran / z informacją o pliku ,nv4_disp. dll" to skopiuj go z C:\Windows\system32 do C:\Windows.

Uaktualnij biblioteki DirectX : viewtopic.php?f=7&t=213229

Edit : zauważyłem że masz tego XP-ka ,upiększonego". Jeżeli tak to jakim programem ? Bawiłem się w to jak kupiłem pół roku temu nowego kompa i za pierwszym razem formacik a póżniej dwa razy przywracanie systemu. Skończyłem na zainstalowaniu wyłącznie dwóch skórek ,Royale Theme" i ,Zune Theme" :

http://www.searchengines.pl/lofiversion … 46008.html

Po takich modyfikacjach miałem zawsze różne problemy.


(Pioters) #6

Zrobiłem tak jak poradził Xman:) czyli:

  1. Usunąłem stery przez Dodaj/Usuń

  2. Tryb awaryjny

  3. Wywaliłem pozostałości sterów dzięki Driver Cleaner

  4. przeczyściłem rejestr jv16 power tools

  5. zainstalowałem stery jakie miałem na płytce od karty. Stare ale dla pewności wziąłem takie.

Po ponownym uruchomieniu jest spoko. Nawet był przymusowy reset i działa dobrze:) Chyba w tym był problem. Jeszcze napisze za jakiś czas czy wszystko ok.

Wielkie dzięki ludzie! :slight_smile:


(Pioters) #7

No i że się tak wyrażę - ■■■■! Problem dalej występuje. Przez 2 dni był spokój a teraz to samo. Rano odpalam kompa i wszystko od początku ;/ Mam ktoś jeszcze jakiś pomysł?


(XMan) #8

Myślę że przedobrzyłeś z różnymi dodatkowymi programami tak jak piszę p/w i to jest główną przyczyną problemów.

Na Twoim miejscu chociaż część z nich bym odinstalował - napewno BootSkina.

Póżniej wszystkie.

Nie pomoże to przywróć komputer do poprzedniego stanu w ,punkcie przywracania systemu".

Następnym krokiem może być naprawa z płytki a ostatnim format.


(Pioters) #9

chyba będę musiał odinstalować kilka programów. Z Przywracaniem nie da rady bo przed zrobieniem obrazu partycji Acronisem to usunąłem wszystkie punkty aby obraz zajmował mniej miejsca ;/(teraz płytka i tak nadaje się tylko na śmietnik :smiley: ) a zaraz potem zaczęły się te błędy. Dodam, że przed formatem problem też wystąpił! Tylko raz(wtedy przywróciłem system). Tego kompa mam od pół roku. Za pierwszym razem zainstalowałem te same programy i komp chodził od września do stycznia bez jakichkolwiek błędów a teraz? Ręce opadają. Jak nic nie pomoże to znowu format ;/

A co do upiększania. Teraz mam tylko zainstalowanego Bootskina. Używam jeszcze Vista Inspirat Ultimate 2 ale nie teraz. W ogóle go nie instalowałem po postawieniu na nowo systemu.


(Mike17pl) #10

Elo mam pewnien problem ze sterownikami do karty graficznej dalem kompa do naprawy i gościu i dał nowa karte przez jakis czas chodziło wszystko spoko potem miłem pełno wirusów na kompie i przeinstalowałem windowsa i wtedy zauważyłem ze ten kolo nie dał mi płytki ze sterownikami jak byłem u niego powiedział mi zebym w necie poszukał lecz ja nie wiem gdzie?? a na dodoatek nie wiem gdzie w kompie znaleśc opis jaką mam karte pomocy!!Dodam jeszcze że to jest karta graficzna firmy radeona i tyle wiem