STEROWNIKI DO KARTY MUZYCZNEJ PAVILION DV 6625ew POMOCY

Witam.

Generalnie mam spory problem… Widnows xp juz siedzi na lapku, karta graficzna,stery od chipsetu, bluetouch itd też,ale mam strasznie duży problem ze sterownikami od karty dzwiękowej… MAm karte realteka high definition ale nie znam modelu!everest tego nie wykrywa nigdzie nie jest napisane… sciagnałem juz wiele sterów ze strony producenta i nadal dupa!Jeżeli ktoś może pomóc to prosze bardzo aby napisał co i jak!z góry dzieki!

Jeżeli posiadasz kartę dźwiękową High Definition, to najpierw (przed instalacją sterowników do karty dźwiękowej) musisz zainstalować poprawkę Microsoftu do kart dźwiękowych HD -> UAA KB888111.

Pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program, ikona Komputer, ikona Podsumowanie i spisz informację z pozycji: Multimedia (karta dźwiękowa).

Karta dźwiękowa Realtek ALC268 @ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controller.Sciagam juz dla alc 268 stery mimo iż wczesniej juz je instalowałem ,ale moze bez tej aktualizacji nie ruszyly.Mam jeszcze jeden problem w menadrzer urządzeń jest jeden zólty wykrzyknik jeszcze, mianowicie: ‘‘Kontroler zarządzania magistralii systemem’’ czego tyczy sie ten bład?dzieki za pomoc!

Podaj jeszcze dane z pozycji Mikroukład płyty głównej z programu Everest (Komputer -> Podsumowanie).

Sterowniki do Twojej karty dźwiękowej pobierzesz -> STĄD.

Ale nie instaluj jeszcze sterowników do karty dźwiękowej. Najpierw napisz, jaki masz mikroukład płyty głównej ?

Mikroukład płyty głównej Intel Crestline-PM PM965

W menadżerze urządzen jest jeszcze jeden bład : Urządzenia systemowe-PCI DEVICE- chodzi o chipset?

Stery do karty które mi podałeś sciagnalem… instalować je przez menadzer? aktualizuj sterownik wybierz sam lokalizacji itd? bo tak zrobiłem tyle ,ze przy sterach od audio jest zólty wykrzyknik?zniknie po restarcie czy cos jest nie tak?sciagam stery do alc268 i maja 24mb a te ktore podales niecały 1mb:) tak pytam z ciekawości

Static , najpierw pobierz i zainstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie pobierz i zainstaluj poprawkę UAA KB888111, do której link podałem wyżej. Po instalacji poprawki powinna zostać wykryta karta dźwiękowa.

Następnie zainstaluj (przez Menadżer Urządzeń) sterowniki do karty dźwiękowej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Gdy usłyszysz już dźwięk, to pobierz i zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

zainstalowałem sterowniki do chipsetu,które podałes… po ponownym uruchomieniu bład nadal się pokazuje w menadzerze urządzeń… zainstalowałem poprawke i karty muzycznej nie wykryło mimo to spróbowałem zainstalować stery do karty muzycznej i nie chodzi niestety… co jest grane?

EDIT: chipset zainstalowwany,poprawka też! stery do karty tez przez menadzer ale jest blad wyskakuje,ze sprzet nie dziala poprawnie i kaze znaleźć plik RtkHDAudi. zeby poprwanie działalo…

EDIT 2 : Już jest dzwiek oprócz poprawki i stera ktory mi dałes musialem jeszcze zainstalowac ten ktory sam sciagnalem o wadze 24mb realtek alc268 HIGH DEFINITION AUDIO WINDOWS 1.84 i śmiga!:slight_smile:

jjeden problem maly ,ale zawsze to czytnik lini papilarnych pare osób majacych xp go uruchomilo sciagnalem stery bo niby z visty pod xp działaja ale jakos nie dziala jakby ktos znal odpowiedz to prosze o nia jak juz jest taki bajer to mozna by go użyć:)