Sterowniki do karty sieciowej Realtek

Witam :slight_smile:

Mam problem otóż mam laptopa Toshiba Satellite Pro L300D PSLC0E-00J00QPL z systemem operacyjnym Windows XP (wcześniej miałem Vistę) i potrzebuję sterowników do mojej karty sieciowej i wiem tyle że to jest Realtek

xyx ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

xyx , pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informację z pozycji:

-> Sieć (karta sieciowa)

Nie wiem czy oto chodzi ale pisze Realtek RTL8239/810x Fast Ethernet Adapter PCI

Spróbuj zainstalować ten sterownik do karty sieciowej (nie gwarantuję, że zadziała).

Niestety nie działa bo władam kabelek od internetu i nie działa żadna strona :frowning: :evil: :twisted: Już próbowałem kilka razy

Sprawdź w Menadżerze Urządzeń w jakich pozycjach masz żółty wykrzyknik, bądź znak zapytania.

No mam 4 wykrzykniki ze znakiem zapytania w kategorii “Inne urządzenia”:

  • CNF7051

  • Kontroler Ethernet

  • RTL8187B_WLAN_Adapter

  • Urządzenie modemowe na magistrali High Definition Audio

Otwórz program Everest -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informację z pozycji:

-> Mikroukład płyty głównej

Dźwięk działa ?

Problem masz tylko z kartą sieciową ?

Mikroukład płyty głównej:

AMD M690, AMD Hammer

A dźwięk mi działa

I mam problem tylko z kartą sieciową :frowning:

Witam!

Kupilem karte sieciowa na poczatku dzialala a teraz mam problem (karta Realtek RTL8139 PCI Fast Ethernet Adapter), na stacjonarnym kompie nie dziala mi net a przy nazwie karty pokazuje sie zolty znak zapytania, uzywam routera bo potrzebny mi net na laptopie i tutaj wszystko jest ok. Prosze o pomoc co mam robic :frowning: