Sterowniki do karty sieciowej, Toshiba NB520-10u

(Nata1910) #1

Witam, mam taki problem, którego nie udało mi się rozwiązać w żadnym innym temacie na forach. 

Kupiłam laptopa Toshiba NB520-10u, używanego. Był w nim zainstalowany Windows Starter, a ja zainstalowałam Windows 7 Professional. Po zainstalowaniu okazało się, że nie mam sterowników do karty sieciowej i graficznej. Do graficznej udało mi się zainstalować, ale do sieciowej czyli Wi-fi nigdzie nie mogę znaleźć, próbowałam wszelakich sposobów, lecz żaden z nich nie zadziałał. 

Bardzo proszę Was o pomoc, pomóżcie mi!

(Xemidra) #2

Zakładam, że próbowałaś sterownik ze strony producenta ?

Spróbuj ten sterownik:

http://support1.toshiba-tro.de/tools/updates/atheros-wlan/atheros-wlan-win7-9204190.zip

Jeżeli nie zadziała to wpisz w start Menedżer urządzeń. Wybiesz kartę sieciową z wykrzyknikiem. Prawy właściwości, zakładka szczegóły. Z rozwijanej listy wybierz identyfikator sprzętu, skopiuj ten najdłuższy i wklej tutaj. 

(Nata1910) #3

Jejku, dziękuję bardzo, zainstalowałam z tego linku i wszystko działa. :) 

I jeszcze pytanie, czy da się jakoś zapisać te sterowniki do karty sieciowej, jak i do karty graficznej, żeby nie trzeba było przy każdym instalowaniu systemu wgrywać od nowa?

(Xemidra) #4

Można zintegrować je z nośnikiem instalacyjnym, jednak coś czuję, że może to być powyżej twoich umiejętności. Nie mówię tego złośliwie. 

Możesz jednak wykonać kopię recovery. Tutaj masz to wszystko ładnie opisane. 

Służy do tego opcja "Utwórz obraz systemu" wraz z opcją "Utwórz obraz naprawy systemu". Dobrze by było jakbyś miała jakiś zewnętrzny dysk, ponieważ taka kopia może zajmować sporo miejsca. 

(Nata1910) #5

Poradzę sobie. :wink:

I jeszcze raz bardzo Ci dziękuję. :slight_smile: