Sterowniki do karty sieciowej


(ozet93) #1

Witam, 


(XMan) #2

Sterowniki do karty sieciowej mogą się znajdować w sterownikach do płyty głównej Chipset

Zainstalowany SP1?

Zainstaluj CPU-Z


(ozet93) #3

Proszę bardzo http://iv.pl/images/17431228710187817844.jpg 

A co do SP to nie mam pojęcia.

 

 

 


(Dimatheus) #4

Hej,

Zainstaluj ten sterownik: http://download.gigabyte.eu/FileList/Driver/motherboard_driver_chipset_nvidia_mcp68_xp.exe. Wszystkie sterowniki znajdziesz na stronie: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-m61sme-s2_2x/download/

Pozdrawiam,


(XMan) #5

W razie dalszych problemów  wrzuć screeny z:

  1. Menedżer urządzeń.

(ozet93) #6

Dodatek Service Pack 3. 


(Dimatheus) #7

Hej,

Co do wykrycia karty graficznej, polecam program GPU-Z.

Pozdrawiam,


(ozet93) #8

No to mam problem. NIe wykrywa mi karty graficznej co jest dziwne bo kabel od monitora jest podłączony właśnie do niej. O co moze chodzic?


(Dimatheus) #9

Hej,

A skąd wniosek, że jej nie wykrywa? Sprawdzałeś, jak karta jest widoczna w menadżerze urządzeń? Może działa na standardowym sterowniku i widoczna jest jako standardowa karta VGA?

Pozdrawiam,


(ozet93) #10

Chyba masz racje bo mam "Kontroler wideo (zgodny z VGA). A ze nie wykrywa stwierdziłem właśnie po tym, że nie widziałem go w menedżerze urządzeń oraz po tym że ani GPU, ani CPU nie wykryło jej. W takim bądź razie co robić?


(Dimatheus) #11

Hej,


(ozet93) #12

Takie coś:


(Dimatheus) #13

Hej,

Wygląda, że jest ok. Ale warto zaktualizować sterowniki do karty graficznej do najnowszej możliwej wersji. Znajdziesz je tutaj: http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/77277/pl.

Czy po instalacji sterowników do chipsetu, karta sieciowa działa poprawnie?

Pozdrawiam,


(ozet93) #14

Ok sterownik zaktualizowany, ale niestety pogorszyło to tylko sprawę gdyż nie jestem w stanie zmienić rozdzielczości http://iv.pl/images/95495297156212306606.jpg . A przy instalacji sterownika pojawia się taki błąd http://iv.pl/images/85539712811176167619.jpg .Jeszcze jedno pytanko odnośnie karty graficznej pokazuje mi zwykła czy zintegrowaną bo wydajność PCa jest niestety fatalna :(?

 


(Dimatheus) #15

Hej,

Fatalna wydajność wynika z błędnej instalacji sterowników - prawdopodobnie teraz karta działa na jakiś systemowych sterownikach. Jeśli chodzi o błąd na screenie, to oznacza on, że sterownik nie przeszedł testów zgodności producenta systemu i nie posiada podpisu WHQL - nie jest to w przypadku Windowsa XP wielki problem. Wystarczy na pokazanym komunikacie kliknąć przycisk “Mimo to kontynuuj” i zaczekać na pełne zainstalowanie sterowników. Oczywiście jeśli koniecznie chcesz sterowników z podpisem, to mogę polecić sterowniki w wersji 327.23 - to ostatnia wersja dla Windowsa XP z podpisem WHQL. Znajdziesz je tutaj: http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/66769/pl Jak instalacja się zakończy wrzuć screena okienka instalacji i wrzuć do wątku.

Pozdrawiam,


(ozet93) #16

Witam,


(Dimatheus) #17

Hej,

Wygląda na to, że instalacja się powiodła. Jak sytuacja z rozdzielczością i głębią kolorów? Da się ustawić rozdzielczość natywną monitora? Wydajność komputera poprawiła się?

Pozdrawiam,


(ozet93) #18

Witam,


(Dimatheus) #19

Hej,

A jak wygląda sytuacja w grach albo na pulpicie? Też są przycinki? Filmy na YT na słabych komputerach lubią się przycinać, ale to generalnie kwestia na osobny wątek.

Pozdrawiam,


(ozet93) #20

Podobnie jak YT również są przycinki czy tzw spadki fps ;x