Sterowniki do karty zintegrowanej karty dzwiekowej

(Spadaj4) #1

Witam.

Proszę o podanie jakichś dobrych sterów do mojej płyty głównej (audio i chipsetu):

Gigabyte GA-H61M-DS2 , gdyż sterowniki audio które ostatnio instalowałem nie działały. Mam XPsp2.

Prosiłbym też o linki.

(Qba_) #2

Zainstaluj Service Pack 3 i podaj jaką masz rewizję płyty, bo jest ich kilka i sterowniki mogą się różnić.

(Patool) #3

Najlepiej zeskanować sprzęt Everestem i już wiedział byś jaką masz tam kartę dźwiękową.

(Piter9713) #4

Powinny działać te dołączone do płyty głównej na płytce. Jeśli one nie działają - ściągnij je ze strony Gigabyte: http://download.gigabyte.eu/FileList/Dr ... series.exe .

Jeśli nie działają te od Gigabyte, pobierz je bezpośrednio ze strony Realtek: wejdź tu i ściągnij sterownik oznaczony "Windows 2000, Windows XP/2003(32/64 bits) Driver only (Executable file)" .

-- Dodane 20.02.2013 (Śr) 18:07 --

Chipset: http://download.gigabyte.eu/FileList/Dr ... series.exe

(Spadaj4) #5

Którą wersją everesta najlepiej zeskanować, bo jak skanuje ultimate edition 5.50 to w mikroukładzie płyty głównej i nazwie płyty głównej mam "nieznane"

Moja karta dźwiękowa to realtek alc887 high definition audio

(Qba_) #6

Spróbuj programem CPU-Z, zakładka Mainboard

zoltyy , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

(Piter9713) #8

Instalowałeś te sterowniki co podałem Ci wyżej?

(Spadaj4) #9

cpu-z podało mi takie dane:

Motherboard

Model: H61M-DS2 x.x

Chipset: Intel Sandy Bridge Rev. 09

Southbridge: Intel H61 Rev. B3

LPCIO: ITE IT8728

Cement@

Jeszcze nie, sp3 teraz ściągam.

(Spadaj4) #10

Stery audio nie działają, tzn może i są sprawne ale dalej nie mam dźwięku. Mam ikone "menedzer realtek audio hd" na pasku, dźwięk i urządzenia audio w panelu sterowania też się otwierają i nie ma żadnych błędów. Jeszcze przed założeniem tego tematu instalowałem stery z płyty od producenta, ale też nie działają.

(Piter9713) #11

Dźwięku na wyjściach na przednim panelu (jeśli takowe posiadasz) również nie ma? Czy Menedżer coś "krzyczy" jak odłączasz bądź podłączasz głośniki?

(Spadaj4) #12

Dźwięku na przednim panelu nie ma, kiedy podłączam słuchawki to nic nie "krzyczy", zadne okienko mi nie wyskakuje. Sprawdzałem czy karta dźwiękowa jest włączona w biosie i przy okienku "audio controler" mam enabled, a opcji on board audio nie ma w moim biosie.

Napisałem ten temat bo myślałem, że brak dźwięku to wina sterowników. Wcześniej instalowałem ac 97 audio i wyskakiwał mi tam taki błąd jak "brak urządzeń miksujących".

(Dimatheus) #13

Hej,

Błąd się pojawiał, bo posiadasz kartę zgodną z HD Audio, a nie z AC'97. Generalni eto zupełnie inna klasa urządzenia.

By zainstalować poprawnie kartę dźwiękową, w Twoim przypadku należy, wykonać w kolejności poniższe kroki:

:arrow: instalacja dodatku Service Pack 3 do Windows XP,

:arrow: instalacja sterowników do płyty głównej. Mogą być na przykład te, ze strony producenta chipsetu,

:arrow: instalacja sterowników do chipsetu audio - na przykład te lub te.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Spadaj4) #14

0k, spróbuje i dam znać.

-- Dodane 23.02.2013 (So) 18:53 --

@ dimatheus

Zrobiłem wszystko dokładnie tak jak napisałeś i dalej nie mam dźwięku.

(Dimatheus) #15

Hej,

:arrow: Czy w menadżerze urządzeń widoczne są jakieś urządzenia nieznane bądź pracujące nieprawidłowo? Poznasz je po odpowiedniej ikonce - pytajniku bądź wykrzykniku.

:arrow: Jakie urządzenia audio są widoczne w menadżerze w gałęzi: Kontrolery dźwięku, wideo i gier?

:arrow: Czy w aplecie panelu sterowania do zarządzania dźwiękiem masz możliwość wyboru więcej niż jednej karty dźwiękowej?

:arrow: Czy w czasie instalacji sterowników pojawił się jakikolwiek błąd?

Pozdrawiam,

Dimatheus