Sterowniki do karty zintegrowanej karty dzwiekowej

Witam.

Proszę o podanie jakichś dobrych sterów do mojej płyty głównej (audio i chipsetu):

Gigabyte GA-H61M-DS2 , gdyż sterowniki audio które ostatnio instalowałem nie działały. Mam XPsp2.

Prosiłbym też o linki.

Zainstaluj Service Pack 3 i podaj jaką masz rewizję płyty, bo jest ich kilka i sterowniki mogą się różnić.

Najlepiej zeskanować sprzęt Everestem i już wiedział byś jaką masz tam kartę dźwiękową.

Powinny działać te dołączone do płyty głównej na płytce. Jeśli one nie działają - ściągnij je ze strony Gigabyte: http://download.gigabyte.eu/FileList/Dr … series.exe .

Jeśli nie działają te od Gigabyte, pobierz je bezpośrednio ze strony Realtek: wejdź tu i ściągnij sterownik oznaczony “Windows 2000, Windows XP/2003(32/64 bits) Driver only (Executable file)” .

Dodane 20.02.2013 (Śr) 18:07

Chipset: http://download.gigabyte.eu/FileList/Dr … series.exe

Którą wersją everesta najlepiej zeskanować, bo jak skanuje ultimate edition 5.50 to w mikroukładzie płyty głównej i nazwie płyty głównej mam “nieznane”

Moja karta dźwiękowa to realtek alc887 high definition audio

Spróbuj programem CPU-Z, zakładka Mainboard

zoltyy , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Instalowałeś te sterowniki co podałem Ci wyżej?

cpu-z podało mi takie dane:

Motherboard

Model: H61M-DS2 x.x

Chipset: Intel Sandy Bridge Rev. 09

Southbridge: Intel H61 Rev. B3

LPCIO: ITE IT8728

Cement@

Jeszcze nie, sp3 teraz ściągam.

Stery audio nie działają, tzn może i są sprawne ale dalej nie mam dźwięku. Mam ikone “menedzer realtek audio hd” na pasku, dźwięk i urządzenia audio w panelu sterowania też się otwierają i nie ma żadnych błędów. Jeszcze przed założeniem tego tematu instalowałem stery z płyty od producenta, ale też nie działają.

Dźwięku na wyjściach na przednim panelu (jeśli takowe posiadasz) również nie ma? Czy Menedżer coś “krzyczy” jak odłączasz bądź podłączasz głośniki?

Dźwięku na przednim panelu nie ma, kiedy podłączam słuchawki to nic nie “krzyczy”, zadne okienko mi nie wyskakuje. Sprawdzałem czy karta dźwiękowa jest włączona w biosie i przy okienku “audio controler” mam enabled, a opcji on board audio nie ma w moim biosie.

Napisałem ten temat bo myślałem, że brak dźwięku to wina sterowników. Wcześniej instalowałem ac 97 audio i wyskakiwał mi tam taki błąd jak “brak urządzeń miksujących”.

Hej,

Błąd się pojawiał, bo posiadasz kartę zgodną z HD Audio, a nie z AC’97. Generalni eto zupełnie inna klasa urządzenia.

By zainstalować poprawnie kartę dźwiękową, w Twoim przypadku należy, wykonać w kolejności poniższe kroki:

:arrow: instalacja dodatku Service Pack 3 do Windows XP,

:arrow: instalacja sterowników do płyty głównej. Mogą być na przykład te, ze strony producenta chipsetu,

:arrow: instalacja sterowników do chipsetu audio - na przykład te lub te.

Pozdrawiam,

Dimatheus

0k, spróbuje i dam znać.

Dodane 23.02.2013 (So) 18:53

@ dimatheus

Zrobiłem wszystko dokładnie tak jak napisałeś i dalej nie mam dźwięku.

Hej,

:arrow: Czy w menadżerze urządzeń widoczne są jakieś urządzenia nieznane bądź pracujące nieprawidłowo? Poznasz je po odpowiedniej ikonce - pytajniku bądź wykrzykniku.

:arrow: Jakie urządzenia audio są widoczne w menadżerze w gałęzi: Kontrolery dźwięku, wideo i gier?

:arrow: Czy w aplecie panelu sterowania do zarządzania dźwiękiem masz możliwość wyboru więcej niż jednej karty dźwiękowej?

:arrow: Czy w czasie instalacji sterowników pojawił się jakikolwiek błąd?

Pozdrawiam,

Dimatheus