Sterowniki do klawiatury problem?

Witam!

Jestem tu nowa i to mój pierwszy post. Piszę, bo mam nadzieję, że może ktoś będzie w stanie mi pomóc.

Kupiłam parę dni temu klawiaturę Modecom MC-9002, elegancką, płaską itp., ale na tym opis mogłabym skończyć, ponieważ klawiatura ta NIE DZIAŁA. Mam bardzo stary komputer (ok. 10 lat), moja obecna klawiatura ma okrągłe wejście, ale miły pan w sklepie powiedział, że jeśli tylko mam wejście USB to modecom będzie działał bez zarzutu. Więc kupiłam, podłączyłam do USB, zainstalowałam płytkę. I na tym koniec, bo nic się z klawiaturą nie dzieje. W menedżerze urządzeń wyskoczyła ikona znaku zapytania, więc zainstalowałam dodatkowo sterowniki do USB pod Win98SE i myślałam, że to wystarczy, ale niestety nie, bo wyskoczyło nowe info w menedżerze - USB-compliant keyboard. I teraz już kompletnie nie wiem co zrobić.

Wrócę do płytki (niby ze sterownikami) - po zainstalowaniu jej pojawiły mi się 2 ikony w trayu - po kliknięciu w jedną nazwaną “Num Lock” nic się nie dzieje, a po kliknięciu w drugą pojawia się takie okienko:

http://img123.imageshack.us/my.php?imag … d01ki8.jpg

W tym okienku po otwarciu jakiejkolwiek ikony wyskakuje coś takiego:

http://img170.imageshack.us/my.php?imag … d02gi1.jpg

I teraz całkiem już zgłupiałam. Co ja mam z tym niby zrobić? Może ktoś mnie oświeci? Nie znam się na tym zupełnie, a pierwszy raz spotykam się z takimi sterownikami. Do tej pory instalowałam stery i cześć, żadne ikony mi się nie pojawiały, nie musiałam nic więcej robić. A to coś to dla mnie czarna magia.

Kolega powiedział, żebym ściągnęła sterowniki do płyty głównej i sprawdziła czy coś zadziała, ale tutaj też mam problem, bo nie mogę tych sterowników znaleźć w internecie. Podaję ważniejsze parametry tego mojego staruszka:

Komputer:

System operacyjny Microsoft Windows 98 SE

Dodatek service pack systemu operacyjnego -

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Płyta główna:

Typ procesora Intel Celeron-A, 433 MHz (6.5 x 67)

Nazwa płyty głównej Lucky Star Hercules 6VA693T (2 ISA, 3 PCI, 1 AGP, 2 DIMM)

Mikroukład płyty głównej VIA VT82C693 Apollo Pro Plus

Pamięć fizyczna 256 MB (SDRAM)

Typ BIOS’u Award Modular (10/06/99)

Urządzenia wejściowe:

Klawiatura Klawiatura standardowa (101/102 klawisze) lub Microsoft Natural Keyboard

Mysz Mysz szeregowa standardowa

Sieć:

Karta sieciowa IEEE 802.11g Wireless Card. (192.168.0.150)

Karta sieciowa PPP Adapter.

Karta sieciowa Realtek 8139-series PCI NIC (169.254.48.175)

Urządzenia zewnętrzne:

Kontroler USB1 VIA VT83C572 PCI-USB Controller

Urządzenie USB Urządzenie USB

Zdaję sobie sprawę, że to ostatnia masakra, ale niestety narazie nie ma widoków na nic lepszego. Czy jednak mając stary komputer nie mogę sobie pozwolić nawet na nową klawiaturę? ;/ Czy to wina sterowników, czy to coś innego?

Może znajdzie się ktoś, kto rozezna się w tym wszystkim… Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

może ona nie obsługuje usb starszego tylko aby 2.0??? a na klawiaturze pisze że ona obsługuje ten system??? (tzn na opakowaniu). No chyba że ktoś będzie miał inne rady. A jeśli nie to do sklepu z nią i wymiana albo zwrot kasy bo sprzedawca cię zapewniał że będzie działać.

Na opakowaniu nie ma żadnych wymagań sprzętowych.

Oj Twój staruszek może jeszcze mieć XP-ka.

Jego główną słabością jest b. słaby procesor.

Pamięć wystarczy ale procek jest słabizna - cena lepszego to 50-100 zł.

A odnośnie tematu to sam się dziwię ponieważ mam trzeci komputer i jeszcze nigdy nie miałem problemów z klawiaturą.

/ mam czwartą - również nową /.

Sprawdż : Start -> Panel sterowania -> Dodaj sprzęt.

Start -> Panel sterowania -> Klawiatura.

/ może już nie obsługuje innego systemu albo brak sterowników na stary system - ściągnij z internetu /.

Stary komp, a nie prościej wymienić tą klawiaturę na PS2 lub DIN (najstarszy typ) - zależy jakie masz wejście.

Racja.

Koszt 10 zł. :slight_smile:

Dodatkowo, to nawet nie wiem czy ten bios płyty głównej radzi sobie z obsługą klawiatur USB - wielka niewiadoma, czyli najprościej wymienić.

Odinstaluj dokładnie sterowniki tej klawiatury, usuń z menadżera urządzeń wszystko co klawiatura, zamknij system i podłącz nową klawiaturę i start.

Na podobnym sprzęcie aby uruchomić “pena” musiałem zainstalować Service Pack’a do win98, może warto spróbować :wink: