Sterowniki do komputera: jakie pobrać?

Dzień dobry, mam problem z identyfikacją odpowiednich sterowników do płyty głównej, karty dzwiękowej i karty sieciowej komputera ,który zakupił mój brat. Kupił komputerz systemem ale bez żadnych płyt ze sterownikami. Odwiedziłem strony domowe producentaów w/w komponetów kompa ale nie bardzo wiem , które sterowniki mam pobrać.Zainstalowałem AIDA32 i teoretycznie wszystko jest jak na dłoni ale mimo tego nie bardzo wiem , które stery pobrać. Chcę mu zrobić swego rodzaju płytkę instalacyjną zewszystkimi potrzebnymi sterownikami czyli: płyta główna, karta graficzna(tu sobie radzę bez problemu), karta sieciowa, karta muzyczna etc czyli wszystko to co zwykle ma się na płytkacj instalacyjnych. Poniżej wklejam ogólny raport z AIDA32 a pogróbioną czcionką zaznaczam to z czym nie bardzo sobie daję radę. Za pomoc z góry bardzo dziękuję:

A odczytaj nazwę płyty głównej w evereście: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +4.50.1330

(w nim komputer->podsumowanie).

Witaj. No właśnie w tympolu mi pisze, że “nieznane” i podaje tylko: “Mikroukład płyty głównej VIA VT8383/5 Apollo K8T800(M), AMD Hammer”.

To otwórz obudowę i w pobliżu slotów PCI powinien być nadrukowany model.

Ok, zrobię to ale nieco póżniej bo teraz nie bardzo mogę. zastanawiam się tylko czy jakimś innym programem nie zidentyfikuję płyty głównej…

Chyba mi się udało zidentyfikować płytę główną programem cpuz: pisze"manufakturer - MSI, model -MS6702 00A , Chipset - VIA K8T800(VT8383) Rev.1, Southbridge - VIA VT 8237, LPCIO - WINBOND w83697HF.

Odczytałem te dane z zakładki Mainboard.

Czyli MSI K8T Neo-F, a stery Masz tutaj: http://global.msi.com.tw/index.php?func … rod_no=208

Dzieki wielkie! !!

http://global.msi.com.tw/index.php?func … rod_no=565.

Wygląda na to, że to, to samo tylko jakoś inaczej oznaczona płyta główna…ale pewnie jestem w błędzie, więc ufam koledze.

Mam jeszcze takie pytanie: czyli to co pobiorę ze wskazanego przez kolegę linku wystarczy? Czy może coś jeszcze będę potrzebował…nie mówię tu o sterownikach do karty graficznej bo te znalazłem na stronach INVIDIA.

Powinno wystarczyć.

Ok! Dzięki serdeczne…Posta można zamykać. Pozdrawiam:-)