Sterowniki do komputera: jakie pobrać?


(cenart) #1

Dzień dobry, mam problem z identyfikacją odpowiednich sterowników do płyty głównej, karty dzwiękowej i karty sieciowej komputera ,który zakupił mój brat. Kupił komputerz systemem ale bez żadnych płyt ze sterownikami. Odwiedziłem strony domowe producentaów w/w komponetów kompa ale nie bardzo wiem , które sterowniki mam pobrać.Zainstalowałem AIDA32 i teoretycznie wszystko jest jak na dłoni ale mimo tego nie bardzo wiem , które stery pobrać. Chcę mu zrobić swego rodzaju płytkę instalacyjną zewszystkimi potrzebnymi sterownikami czyli: płyta główna, karta graficzna(tu sobie radzę bez problemu), karta sieciowa, karta muzyczna etc czyli wszystko to co zwykle ma się na płytkacj instalacyjnych. Poniżej wklejam ogólny raport z AIDA32 a pogróbioną czcionką zaznaczam to z czym nie bardzo sobie daję radę. Za pomoc z góry bardzo dziękuję:


(Cosik Ktosik) #2

A odczytaj nazwę płyty głównej w evereście: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... +4.50.1330

(w nim komputer->podsumowanie).


(cenart) #3

Witaj. No właśnie w tympolu mi pisze, że "nieznane" i podaje tylko: "Mikroukład płyty głównej VIA VT8383/5 Apollo K8T800(M), AMD Hammer".


(M Zganiacz) #4

To otwórz obudowę i w pobliżu slotów PCI powinien być nadrukowany model.


(cenart) #5

Ok, zrobię to ale nieco póżniej bo teraz nie bardzo mogę. zastanawiam się tylko czy jakimś innym programem nie zidentyfikuję płyty głównej....

Chyba mi się udało zidentyfikować płytę główną programem cpuz: pisze"manufakturer - MSI, model -MS6702 00A , Chipset - VIA K8T800(VT8383) Rev.1, Southbridge - VIA VT 8237, LPCIO - WINBOND w83697HF.

Odczytałem te dane z zakładki Mainboard.


(Cosik Ktosik) #6

Czyli MSI K8T Neo-F, a stery Masz tutaj: http://global.msi.com.tw/index.php?func ... rod_no=208


(cenart) #7

Dzieki wielkie! !!

http://global.msi.com.tw/index.php?func ... rod_no=565.

Wygląda na to, że to, to samo tylko jakoś inaczej oznaczona płyta główna....ale pewnie jestem w błędzie, więc ufam koledze.

Mam jeszcze takie pytanie: czyli to co pobiorę ze wskazanego przez kolegę linku wystarczy? Czy może coś jeszcze będę potrzebował.....nie mówię tu o sterownikach do karty graficznej bo te znalazłem na stronach INVIDIA.


(Cosik Ktosik) #8

Powinno wystarczyć.


(cenart) #9

Ok! Dzięki serdeczne...Posta można zamykać. Pozdrawiam:-)