Sterowniki do koncentrator glówny Intel(R) USB 3.0

Nie mogę zainstalować sterownika do tego urządzenia jak go próbuje zainstalować to mi się wyłącza komputer i wyskakuje niebieskie pole z błędem 0x0000007E a próbuje go zainstalować power suite 2013 jeszcze w nawiasie są inne błędy ale nie zdążyłem przepisać proszę o najprostsze rozwiązanie tego problemu oczywiście Windows 7

Sterownik powinien być na płytce dołączanej do płyty głównej, jak jej nie masz to pewnie na stronie producenta będą do pobrania dla danego modelu.

W tym problem ze ja mam sterowniki ale jak chce je zainstalować to mi wyskakuje niebieski ekran i pisze STOP:0x0000007E(0x0000005,0x00000000,0x8EFC0A98,0x8EC0670)

A instalujesz je normalnie z instalatora zwykłego? Spróbuj odpiąć wszystkie urządzenia z portów usb 3.0 i inne niepotrzebne, uruchom instalator jako administrator. Czy w menadżerze urządzeń wykrywa to urządzenie? (lub jako niezidentyfikowane) Spróbuj kliknąć tam “aktualizuj sterownik” i niech wyszuka w necie, lub ręcznie wstaw ścieżkę do plików ze sterownikami, może w ten sposób znajdzie.

Hej,

:arrow: Instalowałeś wcześniej sterowniki do chipsetu płyty głównej? Bez nich koncentrator USB 3.0 może nie być wykrywany poprawnie i stąd BSOD.

:arrow: Jaki dokładnie system? I czy są w nim zainstalowane wszystkie dostępne poprawki?

Pozdrawiam,

Dimatheus

W menadżerze urządzeń pisze mi nieznane urządzenie ale jak próbuje pobrać sterownik to mi pisze ze nie znalazło sterownika

Tutaj z pierwszego suwaka pobierz “chipset_intel…” i zainstaluj

http://support.acer-euro.com/drivers/no … _6930.html

Ale ja mam Windows 7 Ultimate a nie Vista

Nie ma sterowników od producenta na win7. Stery od visty powinny działać normalnie.

Hej,

A co z odpowiedziami na to pytanie?

A dlaczego podajesz sterowniki do Acera Aspire 6930 - to akurat jest mój laptop. :slight_smile: Chyba spojrzałeś nie na tę informację, na którą powinieneś. Swoją drogą tommig1983 jaki to model laptopa?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wow rzeczywiście ale fail #-o Dzięki za poprawkę Dimatheus :wink:

A tak swoją drogą to tommig1983 nie podałeś swojej konfiguracji sprzętowej. Nawet nie wiemy czy to laptop czy stacjonarny :-o

Jeżeli laptop to podaj jego nazwę, a jeżeli stacjonarny to podaj model płyty głównej.

Stacjonarny model płyty głównej MSI Z77 MPower Windows 7 Ultimate sp1jeszcze nie instalowałem tego chipsetu intela z visty

Proszę bardzo

http://www.msi.com/product/mb/Z77-MPOWE … =Win8%2064

na środku strony po lewej wybierz swój system operacyjny i z plików ściągnij te:

-Intel Chipset Driver. (najpierw to zainstaluj i zrestartuj kompa)

  • oraz USB 3.0

a inne to wedle uznania, bo widzę że niektóre stery są uaktualnione do pobrania.

Hej,

Skoro tak, to zainstaluj sterowniki, które w poprzednim poście podał Vardas. Koniecznie po instalacji sterowników do chipsetu płyty głównej należy zrestartować system. Później dopiero można zabierać się za pozostałe sterowniki:

:arrow: Realtek PCI-E Ethernet Drivers (W8) - sterowniki do zintegrowanej karty sieciowej przewodowej,

:arrow: Realtek High Definition Audio Driver - sterowniki do zintegrowanej karty dźwiękowej,

:arrow: Intel Rapid Storage Technology Driver - oprogramowanie do zarządzaniem urządzeniami pamięci masowej, czyli dyskami i napędami optycznymi,

:arrow: Intel VGA Driver - sterowniki do zintegrowanej karty graficznej (oczywiście jeśli to jej używasz),

:arrow: Atheros Wifi Driver (win8) - sterowniki do zintegrowanej karty sieciowej bezprzewodowej (WiFi),

:arrow: Atheros Bluetooth Driver - sterowniki do układu komunikacyjnego Bluetooth.

Oczywiście niektóre z tych urządzeń mogą być wyłączone w BIOS’ie płyty głównej, więc najpierw to w nim trzeba sprawdzić, jaki jest stan urządzenia.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zainstalowałem prawie wszystkie sterowniki z tej strony oczywiście pierwsze chipset i zrestartowałem kapa dwa sterowniki okazały się starsze niż mam na kapie zainstalowane powersuite2013 i dalej mi pisze nieznane urządzenie możne jak się znacie to możne nowsza wersja biosa by pomogła moja wersja biosa to V17.5 nielwim co mam zrobić zęby mi ten dysk chodził pod 3.0

Dodane 28.03.2013 (Cz) 21:44

Jak odinstalowałem inne urządzenie nieznane urządzenie a potem wpiolem dysk pod 3.0 to mi wyskoczyło niepowodzenie instalacji oprogramowania sterownika urządzenia i nie działa jakie ja mam ściągnąć sterowniki np. Driver Agent wykrywa ten serownik ale ten program kosztuje 160 złotych muszę mieć pełną wersje tego programu żeby pobrać sterownik ale dysk chyba nie ma sterowników nie pamiętam zęby była jakaś płyta przy nim

Dodane 28.03.2013 (Cz) 22:52

Oto skr iny z menadżera urządzeń

http://imageshack.us/photo/my-images/199/98424337.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/46/93819445.png/

Hej,

Generalnie nie ufałbym takim programom. One zawsze pokazują, że znajdują coś nowszego, byle by tylko zakupić pełną licencję oprogramowania. A później okazuje się, że niby wszystko jest oki.

Zgadza się - aktualizacja BIOS’u może pomóc w rozwiązaniu problemu.

:arrow: Jaki dokładnie to dysk twardy? Wyposażony jest w interfejs USB 3.0?

:arrow: Podłączasz go do portu USB 3.0? A co się dzieje, gdy podłączysz go do portu USB w standardzie 2.0?

Screeny faktycznie pokazują nieznane urządzenie.

:arrow: Czy to jest jedyne urządzenie nieznane, które widoczne jest w menadżerze urządzeń?

:arrow: Możesz pokazać na screenie jak wygląda gałąź Kontrolery IDA ATA/ATAPI oraz Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej w menadżerze urządzeń?

:arrow: Próbowałeś dysk podłączyć do innego komputera?

Pozdrawiam,

Dimatheus