Sterowniki do laptopa (brak)

Witam, chciałbym sie dowiedzieć jakie potrzebuje sterowniki od grafiki i dźwięku do laptopka Fujitsu Siemens ESPRIMO Mobile V5515 VFY:EM79V5515AA3PL problem w tym ze nie mam o nim prawie żadnych informacji :confused:

(tylko to mam:

[Fujitsu Siemens » VFY:EM79V5515AA3PL] Procesor : Celeron M 520 (1.60GHz) • Chipset : SiS M672 + SiS 968 • Matryca LCD : 15.4 WXGA TFT LCD • non Glare • Podsystem graficzny : SiS Mirage 3 • 256MB Shared Memory • Pamięć : RAM 512 MB • DDR2/667 • max. 2048MB • Dysk HDD : HDD 80 GB • 5400 rpm • Serial ATA • Napęd optyczny : DVD-SM DL • Komunikacja b/przewodowa : WirelessLAN • 802.11 b/g • System : LINUX • Audio : Realtek ALC268 • 2 głośniki • Mikrofon • Urządzenie wskazujące : TouchPad • Bateria : Li-Ion 4 Cells • Bateria Li-Ion 2000 mAh • Gwarancja : Gwarancja 2 lata • Komunikacja przewodowa : Fax/Modem • LAN 10/100/1000 • Porty I/O : 3xUSB 2.0 • VGA • Express Card • 2)

Znalazłem takie sterowniki do karty graficznej czy to to ? http://www.sterowniki.net.pl/koment.php?k=6922

i potrzebuje do karty dźwiękowej ale nie wiem jaka to :<

jaki system ??

chipset, stery na stronie sis.

stery na stronie realteka.

Oczywiście i jedynie Windows XP (Home Edition)

Moga być te sterki ?

Komplet sterowników pod Windows XP do tego laptopa znajdziesz na stronie producenta:

http://www.fujitsu-siemens.com.pl/suppo … loads.html

OK dzięx już jest ok :smiley: a teraz pytanie z innej paki jakie karty graficzne obsługuje ten model notebooka

karta zintegrowana więc żadne inne :-).

Słyszałem również iż ten model nie nadaje się w ogóle do gierek a więc co bym musiał wymienić aby był najwydajniejszy właśnie w tym celu :stuck_out_tongue: (gierki) :smiley: Wiem ze mam dokupić ram (kupuje 2gb a 512 do szuflady :P) … chciałbym jeszcze np. zmienić procek na duala bo sami wiecie że za duala przynajmniej nie będę musiał dodatkowo płacić za grzejnik (40 stopni laptop xD) co o tym myślicie czy taki wybór będzie dobry do gierek ?

nie wymienisz karty graficznej więc nic nie zrobisz ;-). ram się przyda do pracy codziennej ale nie myśl że dzięki niej odpalisz na tym gruzie wiedzmina ;-).

A procesor ?

PS. mam odmienne poglądy co do tej gry a moim laptopem :stuck_out_tongue: tzn. laptop to złom ale wiedźmin to już w ogóle :stuck_out_tongue:

w wiekszości laptopów niskobudżetowych procesor jest tak zamontowany by wymiana jego była niemożliwa - to nie DELL tylk FS.

a co wy na podkręcenie tego złomu ?

ej ludzie nie moge tych sterow znalezc mam ten sam zlom pomoze ktos ??? dajcie mi link dokladny :mrgreen: :smiley: