Sterowniki do laptopa - HP Pawilion DV6326eu

Witam szanownych forumowiczów.

Wczoraj zakupiłem laptopa (model jak w temacie) i był na nim zainstalowany system Windows Vista (a jak wiadomo nie do końca jest on jeszcze dopracowany i wiele programów i sprzętu na nim nie działa prawidłowo lub wcale).

Przeinstalowałem sobie Vistę na XP Professional i tu pojawił się problem - brak sterowników do karty graficznej i elementów płyty głównej. Nie wiem skąd je pobrać (szukałem na stronie HP /znalazłem tylko sterowniki do myszki, wbudowanej kamery i innych pierdułek/ - owszem są ale pod Vistę, a ja potrzebuję pod XP).

Proszę o podanie linku do stronki skąd mógłbym pobrać sterowniki.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,

kraszer85

Jeśli nie ma stronie producenta to raczej nigdzie indziej ich nie znajdziesz, zostaje Ci jeszcze napisać do pomocy technicznej HP :slight_smile:

Stery do grafy poszukaj na stronce Nvidi

tego nie jestem taki pewny i raczej tego nie wiadomo :wink:

do grafy na stronie nvidii

co do reszty to czego Ci nie widzi? ja mam model nizej i wszystko xp sam znajduje

zreszta, nie dostales do niego zadnej plytki od hp?

Pewnie dostał płytkę od HP z vistą i sterownikami pod nią.

Do grafy sterowniki zależnie od producenta: albo nvidia.pl albo ati.com

Do płyty musisz sam poszukać albo podać dokładnie model płyty głównej - może ktoś coś znajdzie :slight_smile:

nvidia na bank bo tam jest jakis geforce go :wink:

Niestety w pudełku nie było żadnej płytki.

Na stronie Nvidii są stery ale do GF Go seria 7 (do serii 6 niestety nie znalazłem - szukałem na innych stronach i też nic)

Dziś dzwoniłem do centrum pomocy HP i miła pani mi powiedziała że stery są tylko na ich stronie i nic poza tym nie posiadają.

Nadal proszę o pomoc w znalezieniu sterów do grafiki (GeForce Go6150 pod Windows XP Professional - nawet nie pochodzące od producenta karty, ale aby działały i nie sprawiały problemów).

I ewentualnie innych przydatnych sterowników pod Windows XP - oprócz tych ze strony HP.

http://www.station-drivers.com/telechar … a_2kxp.exe

tutaj masz do swojej karty - to pierwsze jakie wyskoczyly w google - jakas beta ale jak poszukasz to na bank znajdziesz jakies stabilne tez… chociaz z tego ludzie korzystaja i jest ok

w ogole sterowniki sa przydatne jesli ich potrzebujesz - wiec jak nie masz do czegos konkretnego to napisz tutaj - raczej nikt ie pod Ci jakiegos sterownika sam z siebie.

a tak przy okazji - czemu nie vista? przeciez i tak na tej karcie w nic nie pograsz a inne argumenty sa chyba przemawiajace za vista…

Sprobuj tych

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … 09〈=en

“CZEMU NIE VISTA”

Raz, że przyzwyczaiłem się do XP.

Dwa, część programów, z których korzystam nie działa pod Vistą.

Trzy, nie zamierzam używać laptopa do gier.

Bynajmniej dzięki za pomoc.