Sterowniki do laptopa hp windows Vista


(Bzdenbartek) #1

Witam

Ostatnio na moim laptopie z Vistą po angielsku chciałem sobie zainstalować Vistę po polsku. Nie chodzi tylko o język, ale też o to, że ta z laptopa strasznie zamula i ma dużo nie potrzebnych dodatków od HP, itd. Oba systemy są oryginalne, a do tego z laptopa mam Recovery Disc. Przeinstalowałem ten system, ale nie ma tam żadnych sterowników, ani nic, sama ogołocona Vista. Nie mogłem się połączyć z routerem bezprzewodowo, a ekran miał jakąś dziwną rozdzielczość i nie dało się tego zmienić. Teraz mam pytanie, czy dałoby się gdzieś znaleźć na komputerze te sterowniki, wrzucić na pendriva, bądź na jakąś płytkę, a następnie zainstalować ponownie po zmianie systemu? Nie dostałem żadnej płytki ze sterownikami wraz z laptopem, jedynie co było to Recovery Disc.

Pod spodem załączam link do pliku z raportem programu EVEREST Home Edition zawierającego dane techniczne sprzętu, sterowniki, itp. Chciałem go wrzucić tutaj, ale jest on za długi.

Z góry dzięki za pomoc.

Bartek :slight_smile:


(kliszka) #2

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... ct=1842189


(Bzdenbartek) #3

Może odrobina jakiegoś wyjaśnienia? Mam to wszystko ściągnąć i wrzucić np na pendriva i po zainstalowaniu na nowym systemie będzie działać?


(kliszka) #4

To sterowniki dla Twojego laptopa .Po zainstalowaniu systemu , należy zainstalować najnowszy servis pack - http://www.vista.pl/download/1588_servi ... ta_pl.html - a następnie zacznij instalować sterowniki zaczynając od sterownika chipsetu..Tak ściągnij sobie na pendrive lub na płytkę CD..


(Bzdenbartek) #5

"Aby można było zainstalować dodatek Service Pack 2, należy wcześniej zainstalować dodatek Service Pack 1."

Więc SP1 tez muszę ściągnąć, czy jest on już razem z Vistą i muszę go tylko zaktualizować do SP2?


(kliszka) #6

Ściągnij - tego nie wiem czy masz .. ale jak postawisz system możesz sprawdzić..


(Bzdenbartek) #7

Jeszcze jedno. Np w driver audio są 2 pliki, wygląda na to, że takie same. Muszę je ściągać obydwa? Tak samo jest w graphics czy network.


(kliszka) #8

Ściągnij najnowsze wersje..


(Dludwicki) #9

W audio to jest jakiś błąd bo jest 2 razy to samo.

Tobie wystarczy ściągnąć tylko jeden plik.

To samo tyczy się reszty sterowników.

Są tam po prostu rożne wersje bo czasami z jakiś powodów najnowsze nie działają najlepiej to możesz pobrać wtedy starsze.


(Bzdenbartek) #10

Dobra, no to ściągam. Dzisiaj wieczorem, albo jutro przedpołudniem dam znać co i jak. Przewalone tylko z tym SP2 bo dużo waży :confused:

-- Dodane 29.07.2010 (Cz) 22:35 --

Wszystko gra. Udało mi się to wszystko zrobić panowie. Jest jeszcze jeden problem, mianowicie gdy coś klikam i np. trzeba zatwierdzić to jako administrator to przed tym wyskakującym oknem pojawia się na chwile czarny ekran. Da rade tak zrobić, aby nie było tego czarnego tła? To coś z ustawieniami grafiki?