Sterowniki do Laptopa P105-S6147

Poszukuje sterowników dzwiękowych miałem ogólnie problem ze wszystkimi sterownikami ale post KoloKarolo viewtopic.php?f=19&t=192711&st=0&sk=t&sd=a bardzo mi pomógł lecz nie udało mi sie zrobić dzwięku nie wiem dlaczego zrobiłem raport everestem i przebadałem programem Driver Updater PRO których wyniki dołączam w załączniku. Nie rozumiem jaki czipset w tym laptopie siedzi czy to co everest pokazuje jest prawdziwe czy może bios zły wgrałem i everest z tego czyta? Walczę juz nad tym 4 dni po pracy do nocy cierpliwosci braknie.

post-83331-13856534061222_thumb.jpg

post-83331-1385653406268_thumb.jpg

post-83331-13856534063794_thumb.jpg

http://www.notebooks-drivers.com/driver … river.html

może tu

ale prócz dźwięku masz chyba wiele innych problemów?? np z USB :smiley:

Najpierw pobierz i zainstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj sterowniki do karty graficznej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej (instaluj poprzez Menadżer Urządzeń, wybierając opcję Aktualizuj sterownik przy karcie dźwiękowej i wskaż następnie plik INF z wypakowanego archiwum). Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

bardzo ładnie się stało mimoże niechciał zaistalować tych sterowników do realteka bo win xp krzyczał ze nie mają licencji i musiałem je na sztywno wskazać aż do samego sterownika lecz chyba to nie jest do końca to czy harman Kardon to nazwa marketingowa czy moze realtek todwie różne sprawy bo na stronie http://www.amazon.com/Toshiba-Satellite … B000M8VMZM można wyczytać że to właśnie harman. Poniżej to co jeszcze nie ok. szukałem alejeszcze nie znalazlem moze maciejakąś kolejny super pomysł.

post-83331-13856534072002_thumb.jpg

ponadto everest na koniec podaje

“Dbug- Unknown”

HDA CODEC Unknown (14F15045h)

Witam, chciałbym się dowiedzić bo mam tego samego laptopa, skąd wziąłeś i jak zainstalowałeś sterowniki do kart sieciowych?