Sterowniki do laptopa Sony Vaio

Mam problem ze sterownikami do Sony Vaio SVP1121M2EB.

Ściągałem bardzo dawno temu sterowniki do tego laptopa i gdzieś mi poginęły, ale wtedy wspierany był tylko system Windows 8 i 8.1 a teraz mam wątpliwości, bo w linku poniżej, widzę sterowniki do Windows Vista i Windows 7, są nawet do XP 32 bit i 64 bit.

Inna rzecz, że nie ma tu chyba sterowników do grafiki, a chyba są najważniejsze.

Ktoś może pomóc?

Na oficjalnej stronie są do 7/8/8.1

Jeśli dobrze zrozumiałem z tego artykułu, to wszelkie pliki do pobrania będą dostępne tylko do końca marca tego roku.

Jak Sony Vaio to zwykle brakuje Sony Firmware Extension Parser Device, czasami trzeba poszukać od innego, oraz czytnika Ricoh. Reszta jest przeważnie standardowa i po identyfikatorach można znaleźć. Jak będzie problem z Sony Firmware Extension Parser Device, to mam kolekcję od kilku modeli, więc mogę podesłać paczkę.

Dzięki SVP1121M2EB i SVP1121M2E to to samo?

Do czego jest Sony Firmware Extension Parser Device?
A ten czytnik Ricoh to czytnik kart SD?

Najwidoczniej tak. Nie ma na ich stronie wariantu z B na końcu.

Z tego co pamiętam, jest to narzędzie obsługujące niektóre klawisze skrótów, bez tego mogą nie działać poprawnie niektóre klawisze funkcyjne, w niektórych modelach włączanie WIFi, czy sterowanie zasilaniem.

Ricoch to czytnik kart pamięci, w Sony były stosowane głównie czytniki Ricoh, ale zdarzały się czytniki Alcor. Może zainstalować się samo, ale czasami nie czyta potem niektórych rodzajów kart, zwykle jednak trzeba zainstalować. Przeważnie działają sterowniki od starszych systemów, tylko trzeba wersję 64 znaleźć.

Jak już wszystko sobie zainstalujesz, zrób kopie wszystkich sterowników programem Double Driver, bez pakowania, w folderze. Potem wystarczy tylko wskazać katalog po reinstalacji systemu, i system sam wyszuka i zainstaluje wszystko.

Dzięki za pomoc.