Sterowniki do Laptopa TOSHIBA C855-1UE

Witam.

Mam do was znowu sprawę :wink:

Dostałem dzisiaj laptopa TOSHIBA Satellite C855-1UE

Niestety na nim jest Windows 8 a ja chcę zrobić reinstal na Windows 7.

W tym jest problem ;p

Potrzebuję wszystkich sterowników ale nie wiem jakie trzeba w przypadku Laptopów.

Tzn nie wiem co dokładnie trzeba instalować ;/ Niestety w pudełku nie ma żadnych płyt do instalowania itp :wink:

Co trzeba wam dokładnie podać ?

Czekam na pomoc :wink:

Pozdro.

Podaj Part No (naklejka pod spodem laptopa).

Part No : PSCBWE 03000EPL

Sterowniki link

Czy chcesz zachować 8 lub partycję recovery?

Ja chcę podzielić dysk na partycję i zaintalować na czysto windows 7 64bit :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nic nie chce zostawiać ;p

Dodane 29.09.2013 (N) 18:58

Możesz mi powiedzieć które pozycje z tego linku mam pobrać ? :smiley: Bo trochę tego dużo haha :smiley:

Skoro tak to usuń też tablicę partycji GPT

Usunie wszystko z dysku

Dodane 29.09.2013 (N) 19:13

Jeśli chodzi o sterowniki to na początek zainstaluj do Chipsetu, następnie wejdź do Menadżera urządzeń i sprawdź przy którym urządzeniu jest żółty wykrzyknik.

Dopiero jutro wezmę się za intalacje systemu.

Tylko powiedz mi w którym momencie mam naciskać tą kombinacje Shift + F10 .

Jaka wersja Win 7 na tego lapka najbardziej się nada ?

I czy podasz mi dokładnie które sterowniki mam pobierać ? :slight_smile:

Na przykład w momencie wyboru języka.

Wersja Home Premium jest wystarczająca.

Postaram się.

Dzięki , czekam :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile:

Dodane 01.10.2013 (Wt) 11:15

Falcon i dasz radę z tymi sterownikami ? :slight_smile: Bo mam zamiar zabrać się za lapka .

Sory że tak katuje ale moim zdaniem to głupota sprzedawać nowy komputer bez sterowników na płytce … To powinien być standard chyba nie ?:slight_smile:

Mam kolejny problem ;/ Nie mogę odpalić bootowalnego pendrive ;/ U mnie na PC normalnie go wczytuje a na lapku nie mogę z niego uruchomić ;/ Naciskałem F2 , ESC itp. przy włączaniu i nic się nie pokazało ;/

Dodam że ustawiłem w Windowsie "Opcje kolejności uruchamiania " na 1. USB 2. Dysk HDD/SSD 3.Stacja dysków optycznych 4.Sieć Lan.

Jak mam uruchomić instalator Windowsa na tym lapku ? :stuck_out_tongue:

W różnych markach laptopów inaczej to wygląda.

W biosie wyłącz Secure Boot i boot’owanie za pomocą UEFI (ustaw Legacy bios lub podobnie), w boot menu wybierz pendrive bez dopisku UEFI.

Dodane 01.10.2013 (Wt) 13:20

Wyłącz hybrydowe wyłączanie systemu Windows 8.

Wejdź w Panel sterowania, Opcje zasilania, Wybierz działanie przycisków zasilania, Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne, odznacz Włącz szybkie uruchamianie (zalecane) i kliknij Zapisz zmiany.

Przepraszam za problem :wink: Ale po paru dniach użytkowania Windows 8 jakoś mi się spodobał i raczej go nie będę zmieniał :stuck_out_tongue_winking_eye:

Szczerze mówiąc to niewiele się nie różni od Windows 7 ;p

Jeszcze raz przepraszam za problem :stuck_out_tongue_winking_eye: Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam ! :smiley: