Sterowniki do laptopa Toshiby przez Win Update

Witam,

chciałbym się dowiedzieć czy jeśli zainstaluję Windows Vista nie z płyty Recovery, a pożyczonej od kolegi z wersji BOX, to czy sterowniki do np. karty graficznej, muzycznej czy też touchpada zostaną wyszukane przez Windows Update i będę mógł je zainstalować ? :wink:

Zostaną wyszukane ale nie wszystkie, zostaną wyszukane sterowniki a raczej uaktualnienia sterowników windowsowskich czyli tych podstawowych np . karty graficznej i karty dzwiękowej bo raczej te vista zawiera w sobie , będą to sterowniki podstawowe umożliwiające uruchomienie laptopa na ograniczonych detalach , nie zostaną wyszukane sterowniki zalecane przez producenta laptopa , bo do wyszukania takich sterów potrzebna będzie instalacja oprogramowania do wyszukiwania sterów zalecana przez producenta laptopa, aczkolwiek nie posiadam toshiby więc nie odpowiem na pytanie jaki program do wyszukiwania i aktualizacji sterowników zaleca toshiba.

Wszystkie sterowniki dostępne są na stronach Toshiby. Lepiej je pobrać i wypalić na płytkę.

Pozdrawiam

Rzecz w tym, że nie chcę zaśmiecać komputera tymi pre-instalowanymi programami od producenta, a zainstalować tylko te najważniejsze. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc i wskazać to co powinienem zainstalować to podam stronę (proszę o zaznaczenie tylko tych najważniejszych bez zbędnych programów producenta)

http://ce.computers.toshiba-europe.com/innovation/download_drivers_bios.jsp?LNG=20&service=CE

Zbych1 to narzędzie nazywa się Toshiba Tempro, ale nie do końca jestem pewny czy znowu nie będzie mi to pobierało tego preinstalowanego oprogramowania.

Prosiłbym jeszcze, aby wypowiedział się ktoś kto ma laptopa Toshibę i również instalował go z osobnej płyty (nie Recovery). :wink:

Gdybyś podał dokładny model Twojej Toshiby byłoby łatwiej :slight_smile:

Niedawno instalowałem Vistę HP 32 PL OEM na Toshibie - partycję recovery usunąłem :slight_smile: - po instalacji systemu wgrałem sterowniki pobrane wcześniej ze stron Toshiby :slight_smile: Poszło gładko.

Pozdrawiam

Eh, przepraszam bardzo myślałem że strona zapamiętała to co wpisałem i wygenerowałem, ale nie sprawdziłem przed wysłaniem na forum. :wink: Mój model to Toshiba Satellite A200 1GM.

http://ce.computers.toshiba-europe.com/ … roductPage tutaj masz specyfikację lapka z tej stronki przeniesiesz się do działu download z którego potrzebujesz:

Bluetooth Monitor

Camera Software (jeżeli jest w kompie);

Display Driver nVidia

Fingerprint Software UPEK (jeżeli jest)

Flash Cards Support Utility

Flash Media Driver

LAN Driver (powinien zainstalować się sam razem z Vistą) Realtek Semiconductor Corporation

Modem Driver Toshiba Poland

Password Utility

Robson Package Intel

SD Utilities

Sound Driver Realtek Semiconductor Corporation

Tiles for Mobility Center

Touch Pad Driver Alps Electric lub Touch Pad Driver Synaptics (w zależności który Touch Pad jest w kompie)

Wireless Lan Driver Intel

Powinno wystarczyć :slight_smile:

Pobierz wcześniej, rozpakuj archiwa, zapisz na płytkę.

Instalację sterowników zacznij od Robson PackageIntel - tutaj powinny być sterowniki do chipsetu.

Pozdrawiam

Dzięki serdecznie za pomoc. Gratki dla ciebie =D>

Przy okazji zapytam. Czy instalując Vistę z nośnika innego niż recovery, ale z podaniem numeru seryjnego z laptopa jest legalne?

tak jest legalne…

Dzięki.