Sterowniki do laptopa

Witam!

Mam następujący problem. mianowicie chodzi o to ze dostałem komputer ze Stanów i miał zainstalowana angielska viste. ze względów iż ma dużo błędów i niedociągnięć postanowiłem zainstalować win xp. niestety nie posiadam do niego żadnych sterowników a w necie albo nie ma albo nie potrafię szukać:/ oto informacje jakie otrzymałem przez program EVEREST:

płyta główna:

Hewlett- Packard Compaq Presario F700 Notebook PC . mikroukład - nie ma informacji

ID płyty

BIOS

typ Phoenix

Więcej informacji dotyczące karty graficznej i dźwiękowej nie znalazłem poniewaz nie wyswiatla sie:/

Bardzo proszę o szybka pomoc!

Pozdrawiam Maciej

Z tego co słyszałem to jest cieżko ze sterownikami na HP do XP, ale szukaj na stronie HP.

Witam.Poczytaj ten temat.

viewtopic.php?t=215422

ok dzieki. napotkalem na problem gdyz na tej stronie http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/pfin … 108&dlc=en

nie ma modelu z F700 bo zawsze jest f 700 z jakimiś innymi literkami i nie wiem czy będą pasowac:/

a czy jest możliwość podania strony od razu do ściągnięcia pobranego pliku? bo nie znam sie dobrze na angielskim i nie wiem zbytnio co i jak:/

Witam.A zerknij jeszcze tu.

KLIK

To powinno być dobrze

http://www.ookz.com.pl/f700/

Maciej1991P , obrócić laptopa “do góry nogami” i na naklejce będziesz miał napisany dokładnie jaki masz model. Być może wtedy dopasujesz sterowniki.

Na tym forum znalazłem coś takiego Ang nie znam więc musisz sam sobie to przetłumaczyć może ci to coś pomoże

Forum

http://forum.lowyat.net/topic/596572

Post

I found the following information on the Newegg web site under reviews for this computer. It was supplied by Bill Greganti - many thanks to Bill.

biggrin.gif

How to get Windows XP installed…

  1. Install Windows XP.

  2. Install the Nvidia chipset drivers from here: ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp33001-33500/sp33411.exe This will get you wired network access.

  3. Run all Windows Updates. Make sure to install the hardware driver updates. This will get you wireless and touchpad drivers.

  4. Install the Microsoft UAA driver from here: ftp://ftp.compaq.com/pub/softpaq/sp3250 … p32646.exe Windows will detect new audio and modem hardware, choose to connect to the internet to look for drivers, and then to automatically install the drivers.

  5. Install the video drivers from here: http://tinyurl.com/2q6ss4

  6. Install the HP QuickLaunch Buttons software from here: ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp33001-33500/sp33258.exe

hmm.gif

However, the video drivers do not install easily. They install as 2 separate drivers - both GeForce Go 6100 but on the first installation, my driver ended with an error code of 10 (could not start). This causes a driver to show in Device Manager with an exclamation point after it. At this point you can just click on the Setup.exe file in the drivers folder and Nvidia installs the correct driver for you. Do not try to delete the yellow ? drivers for VGA before this last step our you will have problems.

My unit always seems to need 2 separate drivers installed - one that fails and one that works. If I tried to use the Setup.exe in the drivers folder after deleting the 2 yellow question mark drivers that failed on the first try, Nvidia says the drivers do not exist for this computer. You MUST force the install with a GeForce Go 6100 to get the ball rolling. After that, the second driver was recognized and installed correctly on the computer.

Just as was mentioned by Tzetsin in this post, the “Turn off monitor” option in Energy Saver - Power Options Properties should be turned off because it will not come back after blanking the monitor. However, the Standby mode seems to work well and will bring back the screen even if the “Turn off Monitor” fails to do so.

Good luck

dzieki za pomoc ale niestety nie udlało mi sie nic zrobic. na nalepce jest napisane 755US a wyzej napisane jest 700. wybralem to 755US i prawdopodobnie jest sterownik ale tylko na viste! cztli jak pobiore na viste bedzie dzialal mi na xp?

ale wy sobie utrudniacie życie …

to że na stronie HP nie ma sterów pod XP nie znaczy że ich nie ma …

HP tylko składa kompy elektronike robią inne firmy !!

i tak np pod chipset stery znajdziesz na stronie producenta pod dźwięk tak samo … i tak dalej ! jeżeli np chipset robi intel to na stronie intela będą stery , jeżeli dzwięk robi reltek to na jeo stronie będą stery itd

guzik prawda jest że robią lapki specjalnie pod vistę jakiś osioł tak napisał a inne osiołki powtarzają choć nie mają pojęcia czy tak jest .

jak nie wiesz co masz w kompie to po instalacji np XP włazisz w menadżera urządzeń i ci pokazuje co masz . nie trzeba instalować śmieci typu everest .

potem google i szukasz .

menadżer urządzeń nie pokazuje nazwy ani typu urządzenia! przynajmniej u mnie. a jak juz zainstalowałem tego Everesta to później go usunę i nie ma problemu. co do sterownikowi to jak wiesz jat to zrobi to pokaz bo ja np nie mogę znaleźć do mojego kompa ani jednego sterownika.

jak klikniesz na wybranym urządzeniu właściwości to ci pokaże ;]

będziesz dokładne oznaczenie .

juz sobie znalazłem sterownik od płyty który niby wszystko instalował ale spoko. teraz będę szukać do karty dźwiękowej tylko mam problem ze znalezieniem nazwy. bo jeżeli wchodzę w menadżera to tam jest kontrolery dźwięku wideo i gier i wchodzę to tam sa zakładki takie: kodery audio

kodery wideo

starsze sterowniki audio

starsze urządzenia przechwytania wideo

urządzenia sterujace mediami i w kazdej kategorii jest napisane ze dziala poprawnie a jak chce odpalić muze to nie ma głosu i wyskakuje komunikat o braku sterownika:/ gdzie moge znaleźć nazwe karty dźwiękowej?

juz znalazlem nazwe urzadzenia ale teraz nie moge znalezdz sterownika. mozecie pomoc? a nazwa karty to:

Audio Device on High Definition Audio bus

jeszcze producent :stuck_out_tongue:

w menadzerze urządzeń w po kliknięciu na kartę dźwiękową prawym przycikiem wybraniu z menu ogólne będzie podany producent

kurcze. jest nie dobrze. po tych wszystkich próbach na laptopie jaki sterownik jest dobra a jaki zly musiałem jeszcze raz wgrać xp bo miał błędy co do sterownika płyty głównej. najwidoczniej był zly:/ teraz będę ściągać na stary komp. sterowniki, które na 100% będą pasować do laptopa bo nie chcę go roz. pintolić:( czyli jeszcze raz wszystko do kupy:

nazwa laptopa COMPAQ Presario F700/ Presario F755US

Płyta główna: Hewlett- Packard Compaq Presario F700 Notebook PC więcej informacji nie ma

jeżeli by była taka możliwość to proszę o pomoc z dobraniu odpowiednich sterowników do płyty głównej a póżniej podam nazwe i producenta karty dźwiękowej, gdyż będą widoczne te informacje po zainstalowaniu ster. do płyty.

P.S. nie podawajcie linków do for ani strony hp bo nie umiem angielskiego i nie wiem co wybrać po za tym nie chce znowu kompa rozwalić.

Pozdrawiam Maciej

Witam.

Mam podobny problem. W Glasgow zakupiłem laptopa Compaq Presario C700 (tak stoi na obudowie), patrząc na nalepkę na spodzie jest to: Compaq Presario C773EM Notebook PC. Postanowiłem przeinstalować na XP. I tu zaczynają się problemy ze sterownikami. Znalazłem kilka na stronach producentów poszczególnych części ale i tak to nie wszystko. Everestem zrobiłem raport ze sprzętu jeszcze w Viście, gdzie wszystko było zainstalowane fabrycznie:

Typ komputera: ACPI x86-based PC (Mobile),

System operacyjny: Microsoft Windows Vista Home Premium,

Internet Explorer: 7.0.6000.16512 (IE 7.0 - Vista),

DirectX: DirectX 10.0,

Typ procesora: Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T5600, 1833 MHz (11 x 167)

Nazwa płyty głównej: Hewlett-Packard Compaq Presario C700 Notebook PC

Mikroukład płyty głównej: Intel Crestline-GM GM965,

Pamięć fizyczna: 2037 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM),

Typ BIOS’u: Insyde (02/29/08),

Karta wideo: Mobile Intel® 965 Express Chipset Family (448 MB),

Kontroler IDE: Intel® 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller,

Kontroler IDE: Intel® ICH8M Ultra ATA Storage Controllers - 2850,

Storage Controller: Microsoft iSCSI Initiator,

Dysk fizyczny: Hitachi HTS542512K9SA00 (111 GB, IDE),

Napęd dysków optycznych: TSSTcorp CDDVDW TS-L632H ATA Device,

Karta sieciowa: Atheros AR5007 802.11b/g WiFi Adapter,

Karta sieciowa: Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC,

Modem: HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP,

Dźwięk Windows:

midi-out.0 - 0001 001B - Microsoft GS Wavetable Synth

mixer.0 - 0001 0068 - Speakers (Conexant High Definit

mixer.1 - 0001 0068 - Microphone (Conexant High Defin

wave-in.0 - 0001 0065 - Microphone (Conexant High Defin

wave-out.0 - 0001 0064 - Speakers (Conexant High Definit

Dźwięk PCI / PnP:

Conexant Unknown @ Unknown PCI

Nie mogę znaleźć pod Win XP sterowników do dźwięku, WiFi, modemu, touchpad’u, wbudowanej kamerki itp.

menedzerurzadzenir4.jpg

Możecie mi pomóc?

do dźwięku i do modemu odpowiednio

Conexant high definition audio, conexant modem hd

do chipsetu

http://downloadcenter.intel.com/Product … 0〈=eng

karta sieciowa :

1 link

Niestety. Nic z tego. Mimo że zainstalowałem sterowniki do dźwięku - nic nie słychać, a wszystkie urządzenia zainstalowane.

Witam.

Mam ten sam problem z tym laptopem. Przez kilka dni przewertowałem kilkadziesiąt podobnych wątków w sieci i jest to bardzo popularny problem. Co ciekawe niektórym udaje się uzyskać dźwięk ale wielu osobom podane instrukcje i linki do sterowników nic nie dają.

Tu http://www.nhl.pl/index.php?s=473cd4dad … entry88874 ktoś podaje dość intrygującą metodę rozwiązania problemu ale przyznam, że nie mam już sił eksperymentować - może ktoś to sprawdzi… :-x

W dniu 22.05.2008 , o godzinie 22:22 został dopisany post przez JUDGE

=========================

Cud!

Pomógłm mi sterownik z tej strony http://alordofchaos.com/Compaq_C700_aka_C751RN.aspx (Windows XP Drivers 2)

MAM DZWIĘK! :smiley:

Po kilkukrotnym stawianiu systemu XP od nowa i ściągnięciu różnych sterowników w sumie o wadze prawie 1 GB(!), udało mi się opanować wszystkie sterowniki oprócz dźwięku. Po kolejnych dwóch dniach spędzonych tylko nad dźwiękiem w jakiś dotąd niewyjaśniony sposób (drugi raz nie udało mi się tego powtórzyć) odpaliłem audio. Wziąłem się na sposób i przy pomocy programu do backup’u sterowników zrobiłem kopię, postawiłem XP’ka od nowa zainstalowałem program do sterowników i odzyskałem sterowniki. Dźwięk działa.