Sterowniki do laptopa

Witam

Zrobiłam ostatnio format systemu na laptopie, ale nie wiem jak sie zabrać do instalacji sterowników. Powiedzcie, jakie dane mam wkleić w tym temacie, żeby ktoś mógłby mi w tym pomóc.
Windows 7 acer
Model.Aspiracje E1-571G nr.m.Aspiracje E1_064C_V2.03

Producenta i model laptopa, może być z tyłu na jakieś naklejce lub na przodzie obok gładzika / pod klawiaturą.

Przydałaby się też informacja jaki system zainstalowałaś, by sprawdzić czy dalej dla tej wersji producent udostępnia sterowniki - czy trzeba ich szukać gdzieś indziej.


Czasem/rzadko producent udostępnia na Windows aplikacje do wykrywania modelu lub numeru seryjnego laptopa np. Acer.

J.w., a ponadto:
Otworzyć systemowy Menadżer Urządzeń i sprawdzić, a potem tutaj podać, czy są tam, i gdzie, żółte znaczki “!” lub"?". Rozumiem, że system Windows 7, ale ilu bitowy? 32- czy 64-bit?

1 polubienie

Windows 7 64bit
A żółte znaczki są przy
Kontroler Ethernet
Kontroler sieci
Podstawowe urządzenia systemowe
Podstawowe urządzenia systemowe

Tak więc dla laptopa Aspire E1-571G z systemem Windows 7/64-bit sterowniki są tutaj:
https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/support-product/4242?b=1
Dobrze wybierz odpowiednie pozycje! Szczególnie system operacyjny!

Zacznij od pobrania i zainstalowania sterowników z pozycji Chipset Driver. Potem sprawdź w Menadżerze Urządzeń co to dało i pobieraj i instaluj następne. Na pewno LAN Driver, Card Reader Driver itd.

Systematycznie sprawdzaj Menadżer Urządzeń i restartuj laptopa po zainstalowaniu kolejnego sterownika.

Dobrze by było w międzyczasie pobierać aktualizacje systemu (także opcjonalne) przy pomocy Windows Update. Niekiedy spowoduje to zaktualizowanie niektórych sterowników.

2 polubienia