Sterowniki do laserjet 1000

Witam, posiadam drukarkę HP laserjet 1000 series oraz system operacyjny Windows 10 64bit. Niestety drukarka swoje lata już ma, i najnowsze sterowniki są na system Windows XP 32 bit. Aktualnie instaluję wirtualny system XP, i tam chcę zainstalować sterowniki do tej drukarki, i mam pytanie. Czy jeśli będę chciał coś wydrukować będę musiał za każdym razem odpalać tego XP, czy da się coś zrobić, żeby ruszyło mi to na 10?

http://www.solvusoft.com/pl/update/sterowniki/drukarka/hp-hewlett-packard/laserjet/1000/1010/

http://www.download.net.pl/niekompatybilne-sterowniki-windows-10/n/8461/

Kiedyś walczyłem z tą drukarką pod Win 7 i pod 32bit chodziło mi bez problemu na sterowniku od XP, natomiast 64bit nie było szans, bo nie wydano wcale sterownika 64bitowego. Stanęło na tym, że mam tam starego laptopa z XP podpiętego pod tą drukarkę… Były opisy w Internecie jak udostępnić tą drukarkę w sieci LAN z tego XP i używać pod W7 sterownika uniwersalnego PCL5 jednak raz działało raz nie. Gdybyś miał W10 32bitowy, to pewnie by działało, ale na 64 to nie widzę szans. (Chyba, że coś się zmieniło i ktoś zrobił jakiegoś hacka na to).

Releases · hangyu1987/hplj1000x64 · GitHub trochę późno ale dla ścisłości każdy system Windows 64 bit obsłuży tę drukarkę. Wystarczy driver z linku. Ma to swoje wady bo driver obsługuje jedynie format papieru A4 i nazwa drukarki jest zamieniona na inną ale drukowanie tekstu i zdjęć działa. W sumie można sobie wszystko podrukować.

Instalujemy tak że podłączamy drukarkę do prądu i kablem USB do pc. Wybieramy panel sterowania/ następnie drukarki/ następnie dodaj nowe urządzenie/ wybieramy takie opcje żeby móc dodać driver z dysku i wybieramy folder z rozpakowanym driverem i teraz zaznaczamy plik z rozszerzeniem inf. To tak ogólnie bo pisze z pamięci. Drukarka powinna się pojawić pod inną nazwą. Można jeszcze odpiąć i podpiac kabel USB żeby drukarka zaskoczyła. Uwaga u mnie pierwszy wydruk był krzywy, dalej działa git.

Jeszcze jedno w opisie sterownika jest żeby przy instalacji zmienić datę. Wszystko jest w linku.