Sterowniki do latopa Acer OA 722 pod Windows 7

Witam!

Pobrałem stery do nowego netbooka ktorego kupilem (system sam wgrywam to Win 7 Ultimate x32) z tem że się pomyliłem i pobrałem dla Windows 7 Home premium x32 czy to nie będzie problem wgrac te od Win 7 HP do Ultimate? Patrzyłem i nie różnią się wersją, są chyba takie same. Pobrałbym drugi raz jednak net 512kb/s radiówka i ponad 500MB to długo sie bardzo pobiera.

Nie ma to znaczenia, sterowniki są identyczne czy to dla wersji Home Premium czy Ultimate.

Gdybyś pobrał wersję dla 64-bit to by były problemy, ale tak możesz śmiało instalować :slight_smile:

Prawdopodobnie Windows 7 wykryje wszystkie komponenty (w netbookach zazwyczaj wykrywa) i zainstaluje wszystkie sterowniki. Później trzeba będzie odwiedzić Windows Update (w Panelu Sterowania) i stamtąd pobrać oraz zainstalować nowsze, jak będą. Jedynym dodatkowym sterownikiem, którego nie ma w systemie, to ten od touchpada, wykrywa jako myszkę i nie za wygodnie działa.

wszystkim bardzo dziekuje za odpowiedź :slight_smile: To mi wiele wyjaśniło! Jeszcze raz dzięki

Dodane 07.07.2011 (Cz) 14:24

Dobra kupiłem Acera AO 722 :slight_smile:

Pierwsze wrażenia: SUPER!

Drobne problemy z instalacją systemu (problem z bootem pendrive’a)

Po zainstalowaniu wszystko chodzi całkiem OK. Obudowa jest w miarę OK. Delikatna klawiaturka, jednak daje rade :slight_smile: Nie jest taka jak w PC ale mam nadzieje że sie przyzwyczaje i klawa też sie troche wyrobi :slight_smile:

Sam system (Win 7 Ultimate) chodzi znośnie-ewidentnie najsłabszym podzespolem jest jednak procesor (RAM i Grafa jest wystarczająca). Czuć drobne zamułki orzy kilku aplikacjach Jednak do neta wystarcza w 100% także jest OK. Ekran jest super wyraźny, nie męczy oczu oraz sporo wiekszy od zwyklych 10,1 jak w EEE PC. Jest zdecydowanie większy. WIn 7 chodzi OK. Ubuntu niezbyt chce chodzić ze względu na to że lapek wyszedł w kwietniu i nie zdazyli dodac dio najniowszego ubu wsparcia dla Bobcatów. Podobno to sie naprawi w ubu 11.10 także looz.

Także polecam, na pewno lepszy niż EEE PC :slight_smile:

Witam,

Tez mam tego Netbooka, zainstalowalem Win7 Ultimate. Zainstalowalem do niego nastepujace sterowniki ze strony Acera:

  • ATI Catalyst

  • LAN

  • WiFi

Wszystkie urzadzenia w menadzerze urzadzan zostaly wykryte i dzialaja. Mam pytanie, poniewaz na stronie producenta sa jeszcze dodatkowe stery do dzwieku Conexant Audio Driver (dzwiek mam ze sterow ATI, HD Sound czy cos takiego), do czytnika kard Realtek (czy czytnik bedzie dzialac na sterownikach Win7?) oraz do touchpada Synaptics, instalowac rowniez i te sterowniki?

Nie dziala mi natomiast ePower Management Application, zainstalowal sie ale program nie dziala, nawet po recznym odpaleniu z Program Files, czy ePower potrzebuje do wspolpracy LaunchManager Application? Wydaje mi sie ze nie, ze LaunchManager Application obsluguje dodatkowe przyciski multimedialne, ktorych ten netbook nie ma, wiec nie trzeba go instalowac. Przyciski funkcyjne Fn + dzialaja wszystkie, jednak podczas ich uzywanie na ekranie nie pojawia sie zadne potwierdzenie, np. suwak glosnosci, ikonka touchpada, etc. Prosze o porade.

zainstaluj WSZYSTKIE sterowniki ,a będzie wszystko dzialało, łacznie z paskami głośności i opcji włączania WiFi/BT