Sterowniki do MacBook pod XP

(matfeusz) #1

Zainstalowałem Windowsa XP na MacBook ale nigdzie nie mogę odnaleźć sterowników. W szczególności do karty dźwiękowej. Na chwile obecna znalazłem tylko do karty sieciowej.

Info o komputerze:

http://www.wklej.org/id/1644/

(Seba86mu) #2

Najpierw pobierz i zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej. po instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie pobierz i zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

(matfeusz) #3

seba86mu , wcześniej wgrywałem dużą ilość różnego typu sterowników, wiec aby czasem one nie przeszkodziły zainstalowałem ponownie system. Teraz w menadżerze urządzeń pojawiają się dwa razy PCI Device z w wykrzyknikami. Zainstalowałem sterowniki do chipsetu, niestety mam problem z instalacją sterownika do karty dźwiękowej. W paczce nie ma instalatora wiec próbuję aby system sam odnalazł je poprzez Menadżer urządzeń jednak ich nie znajduje. co zrobić?

(Seba86mu) #4

Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym PCI Device -> Aktualizuj sterownik -> Nie, nie tym razem -> Zainstaluj z określonej lokalizacji -> otwórz pobrany folder ze sterownikami do karty dźwiękowej i wskaż plik z rozszerzeniem INF. Sterownik powinien się zainstalować.

Jeżeli nie zadziała, to spróbuj zrobić to samo na drugim nieznanym urządzeniu.

(matfeusz) #5

Właśnie tak robiłem wcześniej. Spróbowałem jeszcze raz jednak bez skutku. Masz jakiś pomysł? Może z innego źródła sterowniki?

(Seba86mu) #6

Otwórz program Everest, ikona Komputer, ikona Podsumowanie i spisz informację z pozycji: Multimedia (karta dźwiękowa).

Informacje z raportu, który dałeś w pierwszym poście są bardzo niejasne jeśli chodzi o kartę dźwiękową.

(matfeusz) #7

(Seba86mu) #8

Pobierz i zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.

(matfeusz) #9

jeden wykrzyknik zniknął ale pojawił się dodatkowy:

dźwięku nie ma... :?

//ciągle czekam na pomoc... [-o<

(Czachpolice) #10

Najpierw zainstaluj Service Pack 3 potem sterowniki do karty dźwiękowej z Everesta

(igrek) #11

Daj identyfikator wystąpienia urządzenia z menedżera urządzeń, tam gdzie masz wykrzykniki.

(Czachpolice) #12

Przylacze sie do tematu poniewaz mam identyczna sytuacje ;]

identyfikator urzadzenia audio z wykrzyknikiem to:

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_8384&DEV_7680&SUBSYS_106B2200&REV_1034\4&19924A97&0&0001

Mam jeszcze problem z PCI device oraz USB Device

-- Dodane 25.09.2012 (Wt) 19:14 --

http://ddriver.com/?d=385BF5301 <- sterownik od audio :slight_smile: Klikamy na czerwony element pod animacja.