Sterowniki do mikrofonu

Kupiłem sobie niedawno słuchawki z mikrofonem, lecz mikrofon nie chce działać i podejrzewam że to wina tego że nie mam specjalnych sterowników obsługujących go. Nie wiem też skąd i jakie ściągnąć te sterowniki. Czy to jest zależne od tego jaki mam mikrofon czy jaki mam komputer?

Do mikrofonu nie instaluje się sterowników,mikrofon ustawiasz w opcjach karty dźwiękowej.

Zacznijmy od podstaw.

Podłączyłeś mikrofon do różowego gniazda?

Sprawdź suwak mikrofonu w Regulacji głośności.

suwak jest na maxa

podłączyłem

Dodesi jaki masz system ??

windows xp professional

A podłącz mikrofon pod niebieskie gniazdo, i w ustawieniach włącz wejście liniowe i ustaw na maxa, pamiętaj żeby nie było “ptaszka” przy wycisz

W XP

Start - Panel Sterowania - Dźwięki i urządzenia audio - Zakładka Głos - przycisk testowanie sprzętu

Wcześniej sprawdź czy nie jest wyłączony. Prawy klawisz mychy na głośniczku w trayu i Otwórz regulację głośności - tam wybrać urzadzenie nagrywające (input) i sprawdzić dla niego czy nie jest “zaptaszony - wyciszony” mikrofon

w jakich ustawieniach?

nie jest wyciszony, a jego głośności w ogóle nie da sie regulować, tzn suwak jest na szaro

Testowanie sprzętu zapuściłeś??? Na zakładce głos ustawiasz również urzadzenie domyslne. Sprzwdź czy wskazuje na twoją kartę muz.

Wskazuje. A testowanie sprzętu w ogóle nie wykrywa mikrofonu.

Więc to raczej wina mikrofonu albo karty a nie Windows (jeżeli rzeczywiście nie jest na oprogramowaniu karty przyblokowany).

Pożycz od kogoś inny i sprawdź.