Sterowniki do Mobility Radeon HD 5145 w Windows 8.1 - zepsute tekstury w grach

Witam. 

Mam taki oto problem.

Zainstalowałem sobie windows 8.1 pro z dreamsparka. Wcześniej miałem windows 7 home premium.

Wykonałem formatowanie i czystą instalację.

Po instalacji pojawił się problem z kartą graficzną. W swoim laptopie ASUS K50AF posiadam następującą: ATI Mobility Radeon HD 5145

O ile nie przeszkadza mi że po instalacji ósemki nazwa karty zmieniła się na: ATI Mobility Radeon HD 4500 Series (Engineering Sample - WDDM v1.1), tak data tych sterowników już mnie trochę denerwuje. 2012-02-17 to data starsza niż ostatnie oficjalne sterowniki jakie ta karta powinna obsługiwać czyli catalyst 13.12. 

 

Problemem jest również to, że w niektórych grach psują się tekstury.

Widoczne np. tutaj: http://s30.postimg.org/4emh2xt7z/Hearthstone_Screenshot_04_22_15_14_31_24.png

 

Zaktualizowałem directx do najnowszej wersji.

Próbowałem wgrywać zarówno najnowsze stery 14.12 jaki i te 13.12 oraz te które dostępne są na stronie ASUSa.

Instalatory nie odnajdują sterowników do instalacji na liście.

Próbowałem zainstalować je ręcznie przez menadżer urządzeń ale windows twierdzi, że nie te które są zainstalowane obecnie nie wymagają aktualizacji.

Postanowiłem więc odinstalować te obecne, przeczyścić komputer driver cleanerem i znów zainstalować stery. To też nie przyniosło efektów. Podobnie w trybie awaryjnym. Próbowałem też wgrać jakieś starsze zmodowane stery.

Jak do tej pory nie mam więcej pomysłów jak rozwiązać ten problem.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.  :)

Próbowałem zainstalować sterowniki od grafiki przez automatyczny instalator od AMD?: http://www2.ati.com/drivers/auto/autodetectutility.exe

Przed użyciem tego detektora sterowników, powinieneś pierw usunąć aktualne sterowniki od grafy, a następnie, po ponownym uruchomieniu, użyć tego instalatora, który Ci załączyłem.

 

Mi on pomógł zainstalować najnowszego CCC od AMD na moim Windows 8.1. Mam laptopa z dwiema grafikami, także też nie mam kolorowo odnośnie kwestii AMD i ich wsparcia :wink:

Automatyczny instalator nie znajduje żadnych sterowników do pobrania.