Sterowniki do monitora płatne?

Sterowniki do monitora płatne? Potrzebuje takich sterowników “AOC 7Glr Drivers Download for Windows 95-98-98Se-Me-NT4-2000-XP-Vista” zajmue to 144 KB. Niby są ale na każdej stronie płatne :frowning:

Podaj markę i model monitora oraz system operacyjny, do którego szukasz sterowników.

Jeśli koniecznie potrzebujesz tego sterownika to proszę:

ftp://ftp.aoc-europe.com/Drivers/CRT-monitors/7Glr.zip

WinXP Spectrum 7 Glr AOC

Dodane 01.01.2010 (Pt) 18:39

Strona internetowa jest niedostępna.

Aha ta strona działa tylko na Internet Explorer :wink:

To jest bezpośredni link do pliku na serwerze FTP, sprawdzałem działa na Firefoksie Operze i IE.

To są sterownikiz roku 2000 a ja widziałem na necie z 2003…

Jeżeli producent twojego monitora udostępnia tylko taki sterownik to kto ma racje producent czy ‘‘strony internetowe’’?.Zresztą monitor to nie np: karta graficzna gdzie najnowsze sterowniki są ważne.Ogólnie jeżeli monitor działa poprawnie to nie potrzebujesz do niego żadnych sterowników.Oczywiście jeśli Ci zależy to możesz zawsze pobrać sterownik na płatnych stronach, o których wspominałeś.

Sterowniki do urządzeń powinny być bezpłatne. Ktos poprostu chce kogos naciągnąć kto ma słabe pojęcie a ja głupcem nie jestem. Firmy specializujące się detektory sterowników do urządzeń robią takie praktyki). I nie mów, że za to mam płacić.

nie ma sterowników do monitorów… są infy z nazwą monitora oraz profile kolorów dla crt. w zasadzie nic to nie daje… już od dawna w sterownikach kart graficznych można zmieniać parametry kolorów, oraz częstotliwość odświeżania.

Są sterowniki do monitorów (!) , wspomagają parametry kart graficznych.

Jak to zwał, tak to zwał, w każdych sterownikach są ‘‘infy’’.Ale djzon się uparł i będzie do skutku szukał najnowszych ‘‘infów’’ do swojego monitora.

bredzisz, co konkretnego wspierają hahahahahahaha, kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz.

Może nowe monitory LCD karty obsługują ale stare kineskopowe wieloetnie w mniejszym przypadku nowsze karty . Pokazuje monitor domyślny (konkretnej nazwy nie ma). Nawet nie mogę dokładnie dopasowac niektorych ustawien do starego monitora.

jakich ustawień pisz dokładnie… właśnie o tym pisałem każdy sprzęt ma identyfikator sprzętowy unikalny ten inf zawiera owy identyfikator przypisany do nazwy tylko tyle… możesz sobie wybrać z listy dostępnych monitorów podobny monitor crt i też będzie działać. bo te niby sterowniki nic nie zmieniają w obsłudze sprzętu…

Np. przeglądasz coś na ekranie(tło jest całe czarne) i szybko przeskakuje na białe tło

Zmieniają np: maksymalną rozdzielczość ekranu, częstotliwość odświeżania ekranu dla danego trybu, profil kolorów.Ale w przypadku tego monitora w pliku inf jest właśnie tylko informacja odnośnie maksymalnej rozdzielczości i profilu kolorów i pewnie dlatego obraz, na domyślnych ustawieniach systemu, nie jest taki jak powinien być .Tak jak wcześniej napisałeś można by dopasować metodą prób i błędów inf od innego monitora, ale to może trochę potrwać :slight_smile: