Sterowniki do monitora płatne?


(Djzon) #1

Sterowniki do monitora płatne? Potrzebuje takich sterowników "AOC 7Glr Drivers Download for Windows 95-98-98Se-Me-NT4-2000-XP-Vista" zajmue to 144 KB. Niby są ale na każdej stronie płatne :frowning:


(Gardner) #2

Podaj markę i model monitora oraz system operacyjny, do którego szukasz sterowników.


(Kwalimir) #3

Jeśli koniecznie potrzebujesz tego sterownika to proszę:

ftp://ftp.aoc-europe.com/Drivers/CRT-monitors/7Glr.zip

(Djzon) #4

WinXP Spectrum 7 Glr AOC

-- Dodane 01.01.2010 (Pt) 18:39 --

Strona internetowa jest niedostępna.

Aha ta strona działa tylko na Internet Explorer :wink:


(Kwalimir) #5

To jest bezpośredni link do pliku na serwerze FTP, sprawdzałem działa na Firefoksie Operze i IE.


(Djzon) #6

To są sterownikiz roku 2000 a ja widziałem na necie z 2003...


(Kwalimir) #7

Jeżeli producent twojego monitora udostępnia tylko taki sterownik to kto ma racje producent czy ''strony internetowe''?.Zresztą monitor to nie np: karta graficzna gdzie najnowsze sterowniki są ważne.Ogólnie jeżeli monitor działa poprawnie to nie potrzebujesz do niego żadnych sterowników.Oczywiście jeśli Ci zależy to możesz zawsze pobrać sterownik na płatnych stronach, o których wspominałeś.


(Djzon) #8

Sterowniki do urządzeń powinny być bezpłatne. Ktos poprostu chce kogos naciągnąć kto ma słabe pojęcie a ja głupcem nie jestem. Firmy specializujące się detektory sterowników do urządzeń robią takie praktyki). I nie mów, że za to mam płacić.


(Technik Elektro) #9

nie ma sterowników do monitorów... są infy z nazwą monitora oraz profile kolorów dla crt. w zasadzie nic to nie daje... już od dawna w sterownikach kart graficznych można zmieniać parametry kolorów, oraz częstotliwość odświeżania.


(Djzon) #10

Są sterowniki do monitorów (!) , wspomagają parametry kart graficznych.


(Kwalimir) #11

Jak to zwał, tak to zwał, w każdych sterownikach są ''infy''.Ale djzon się uparł i będzie do skutku szukał najnowszych ''infów'' do swojego monitora.


(Technik Elektro) #12

bredzisz, co konkretnego wspierają hahahahahahaha, kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz.


(Djzon) #13

Może nowe monitory LCD karty obsługują ale stare kineskopowe wieloetnie w mniejszym przypadku nowsze karty . Pokazuje monitor domyślny (konkretnej nazwy nie ma). Nawet nie mogę dokładnie dopasowac niektorych ustawien do starego monitora.


(Technik Elektro) #14

jakich ustawień pisz dokładnie... właśnie o tym pisałem każdy sprzęt ma identyfikator sprzętowy unikalny ten inf zawiera owy identyfikator przypisany do nazwy tylko tyle... możesz sobie wybrać z listy dostępnych monitorów podobny monitor crt i też będzie działać. bo te niby sterowniki nic nie zmieniają w obsłudze sprzętu....


(Djzon) #15

Np. przeglądasz coś na ekranie(tło jest całe czarne) i szybko przeskakuje na białe tło


(Kwalimir) #16

Zmieniają np: maksymalną rozdzielczość ekranu, częstotliwość odświeżania ekranu dla danego trybu, profil kolorów.Ale w przypadku tego monitora w pliku inf jest właśnie tylko informacja odnośnie maksymalnej rozdzielczości i profilu kolorów i pewnie dlatego obraz, na domyślnych ustawieniach systemu, nie jest taki jak powinien być .Tak jak wcześniej napisałeś można by dopasować metodą prób i błędów inf od innego monitora, ale to może trochę potrwać :slight_smile: