Sterowniki do monitora

Witam serdecznie,

mam pytanko w sprawie monitora, sterowników do niego. Posiadam aktualnie Benq GW 2270 z full hd, 1920 x 1080. Kolorki na pulpicie wyglądają dobrze, wyraziście. Jedyne co mnie zastanawia to filmy w HD, w 1080p, wydaje mi się, że nie są szczegóły zbyt wyraźne.

 

Ściągnąłem grę Mafie III, normalnie śmiga na wysokich, ale też mam wrażenie, że detale mogłyby być wyraźniejsze. Bawiłem się funkcją VSR, ale w Mafii zmniejsza się panel, mapka itp i są ledwo widoczne :stuck_out_tongue: Zainstalowałem stery do monitora z internetu, palete kolorów ICC również.

Czy potrzebuję jakichś kodeków jeszcze ? Możlwe, że tak ma być jak jest, a ja wyolbrzymiam, ale chciałbym się dowiedzieć jakie jest wasze zdanie.

 

Na YT jak oglądam filmiki w 1080p to przed włączeniem Full Screena jest cudny wyraźny kolor, po włączeniu jest dalej wyraźny ale może nie aż tak :slight_smile:

 

 

Witam na stronie producenta jest Profil kolorów  dla Windows 10 

 

http://www.benq.com/product/monitor/gw2270/downloads/

Spróbuj szukać w ustawieniach sterownika, warto może zaktualizować sam sterownik karty graficznej

Profil kolorów koniecznie instaluj dedykowany, nie przypadkowy znaleziony w sieci. Jak masz podłączony ten monitor, przez DVI?

Ja posiadam windows 8.1 pro, profil kolorow sciagalem z oficjalnej strony Benq.com.pl wraz ze sterownikiem, nie jakiś przypadkowy. Tak monitor podłączony pod DVI-D i schodzi do głownej karty graficznej Radeona RX 470 G1 Gaming ale już pod hdmi.
Kabel ma dwie końcówki, z monitora DVI i kończy się wejściem HDMI w karcie.

 

Nie wiem może zdaje mi się, ale filmiki jak daje na full screena to delikatnie matowiejsze na 1080p xd a na normal screenu az blyszczy :slight_smile:

 

 

Aby na pewno sprawdzić kolory trzeba obejrzeć oryginalny Bluray 1080p a nie przeróbkę z ograniczonym bitrate.