Sterowniki do nieznanego urządzenia Lenovo T60

Poszukuję sterowników do nieznanego urządzenia.
Indentyfikator sprzętu: ACPI/IBM0068 , *IBM0068
Laptop Lenovo T60 , Widows 7 SP1
Płyta głowna 2007YM1

w Google wrzuciłem ACPI/IBM0068 pierwsze trafienie <TO!>

…to nie to?

Snappy Driver Installer wykryje odpowiednią wersję sterownika do tego urządzenia. Odpowiadając na pytanie, tak testowałem to na laptopa lenovo brata.

no niestety , to nie to. Też pytałem wujka Gogle i to nie raz … ale nic nie potrafię znalezc poinstalowałem te sterowniki. Ale przy tym urządzeniu dalej żółty wykrzyknik :disappointed_relieved:

Zignorowałeś co napisałem.

To nie było do Ciebie Seba , tylko do przedmówcy. Juz testuję. :wink:

…jeśli ten automat również nie znajdzie (albo co bardziej prawdopodobne znajdzie, ale żółty znaczek z managera urządzeń nie zniknie) to najprawdopodobniej urządzenie jest uszkodzone.

To jest lenovo acpi compliant, jeżeli się nie mylę i na Windows 7 jest bardzo trudno go znaleźć w sieci bez całego oprogramowania emergency coś tam.

czy to mi bedzie bardzo przeszkadzać , lub kolidować , jeżeli tego nie zainstaluje ? chodzi mi o to , czy to koniecznie musi być , czy to jest mało znaczące ?

ACPI jest potrzebne w systemie, gdyż odpowiada za na przykład wybudzanie komputera z uśpienia i za jakieś ustrojstwa, które nie działają poprawnie bez tego. Nie wiem nawet czy za baterię też to nie odpowiada.

hmmmmm to co mi poradzisz poza tym snappym ??? bo faktycznie wykryło mi to nieznane urządzenie i pokazało na czerwono , oprócz tego jeszcze wyskoczyło z kartą VGA. Nad tym , jest zielony pasek z 47 pakietami sterowników które jak zacząłem pobierać , to waży to ponad 14GB … więc niewiem za bardzo czy muszę to wszystko pobrać ? Nie za bardzo wiem jak sie poruszać po tym Snappym :disappointed_relieved:

Kliknąć na pobranie indexes only (14,3 mb), a potem jak znajdzie po nich sterowniki, pobrać je. Nie ściągasz całych 14 GB. Program zresztą pyta na początku czy cały pakiet sterowników czy tylko indexy.

Lenovo download center po wybraniu tu swojego modelu oraz systemu operacyjnego wyskakuje pełna lista sterowników urządzenia. Jeśli laptop nie jest modyfikowany lub uszkodzony nie ma siły musisz znaleźć tam potrzebne Ci sterowniki.

może podrzucisz jakiegoś linka … bo szukałem również tam … ale nie mogę znalezc…

Advanced Control Power Interface weś sobie od byle jakiego Lenovo pod Windows 7

A zaistalowłeś Intel Management Engine Driver? To może być od tego! Jak nie to zainstaluj

Sterownik masz tu: https://getdrivers.net/drivers_by_id.php?download=1289
Klikasz na to co oznaczyłem strzałką, następnie w pierwszego, górnego linka i pobierasz ten ster.

Dziekuję za pomoc wszystkim … udało się … pozdrawiam .:grin: