Sterowniki Do NVIDI = Brak Internetu

Najpierw uprzedze pare pytań:

1. Orygnał Windows XP SP2

2. Robiłem format 2 razy - nie pomogło

3. Moja karta graficzna to: NVIDIA GeForce 6200,

karta sieciowa to: Karta PCI Fast Ethernetoparta na SiS 900

4. Instalowałem dosłownie wszystkie sterowniki(z serii) do NVIDI.

5. Instalowałem sterowniki do karty sieciowej i płyty głównej.

6. Karty na 100% nie są uszkodzone(testowane).

7. Sprawdzałem także na innej karcie sieciowej i to samo.

8. Mój internet to sieć LAN w bloku.

Mam taką sytuacje: Kiedy nie są zainstalowane sterowniki(w menadżerze nie ma poprawnie wykrytej karty)do karty graficznej internet śmiga bez probelmów, jednak kiedy wykryje kartę graficzną(zainstaluje stery) i uruchomie ponownie komputer internet przestaje funkcjonować, nie chce wykryć sieci, okazuje to dwoma komputerkami ze znakiem z wykrzyknikiem w pasku zadań(Komputerki oznaczają cyt. “Powiadom mnie, jeśli to połączenie ma ograniczoną łączność lub bark łączności”.

Próbowałem także ustawić internet na “sztywno”, wpisałem wszystkie ip zainstalowałem karte, i co? komputerków nie ma internetu także, nie odbiera żadnych pakietów. Czekam na odpowiedzi ;]

Odhacz tą opcję: “informuj mnie jeśli to połączenie ma ograniczoną łączność” wiem, że to tylko monit informacyjny ale u mnie kiedyś nie działała cała siec LAN gdy miałem to zaznaczone (na samym początku jak tylko wydano SP2).

Spróbuj też zainstalować inną wersję sterowników. Być może to nVidia Control Center blokuje tego neta, staraj zainstalować sam sterownik do karty bez żadnego dodatkowego oprogramowania i zobacz czy wtedy działa.

O szybka odpowiedź, ok spróbuje zaraz odhaczyć chociaż zbytnio nie wierze że to pomoże :stuck_out_tongue: Próbowałem instalować sam sterownik (plik *.inf) i dalej to samo. Aha zapomniałe dodać że temu zjawsiku że nie ma internetu są jeszcze dziwne “zwiechy” mniej więcej co 5 sekund myszka(cały pulpit) zamarza na 2 sekundy i tak w kółko.

///EDIT

:frowning: Niestety odhaczenie funkcji nic nie dało.

Złączono Posta : 11.10.2007 (Czw) 15:14

Zrobiłem dziś kolejną reinstalacje windowsa, zaraz po instalacji szybko wgrałem sterowniki, i co? - Działa! Ale Drugi problem! Teraz jest identyczny problem ale nie z kartą graficzną tylko z kartą muzyczną(zamiencie nazwy i nowy problem). Moja karta to:

ABIT AU-10 (FM801-AU)

Złączono Posta : 11.10.2007 (Czw) 18:10

Fajne pomocne forum, już więcej go nie odwiedze :cry: (przynajmniej w moich oczach jest skończone). Temat można do śmieci bo pewnie i tak nikt nie odpowie