Sterowniki do Nvidii pod windows xp?

Witam, nie znalazłem NIGDZIE takiego tematu, szukałem wszędzie już chyba. Mam pewien problem, otóż. Mam Acera z płytą główną Acer Aspire 5750G. Oryginalnie był on na windzie 7, lecz sformatowałem go na winde XP. Szukałem wszędzie, na stronach oficjalnych, nieoficjalnych i nic. Ale może najpierw zacznę tak:

Mam dwie karty, Intel® HD Graphics Family (256 MB) i Nvidie ale tu jest problem, żaden program czy everest czy driver cośtam, nie wykrywają jej. Pytałem ludzi to mówią żeby zainstalować stery do Nvidii po prostu, ale nie spotkałem nigdzie do Win XP, owszem pobierałem ze strony Nvidii, ale nie wiem czy to są stery czy co, bo jest napisane, że nie wykrywa urządzenia.

screen z menadżera urządzeń: http://img811.imageshack.us/img811/3858/screendov.jpg

Prosiłbym o stery pod WIN XP do NVIDII, wiem, że nie podałem konkretnej karty ale nie mam pojęcia jak to sprawdzić.

Ktoś powiedział mi żebym sprawdził w BIOSIE ale ja mam Insyde (02/11/11) i dla mnie on jest strasznie okrojony i nie wiem jak się w nim poruszać. Prosiłbym o odpowiedzi, dziękuje z góry, pozdrawiam Kamil.

Nie ma sterowników do twojego kompa pod xp ponieważ producenci sprzętu nie dołączają sterowników zgodnych z xp,w 2014 kończy się wparcie techniczne xp home i pro i kaplica :frowning: pod xp nie wykryje ci dwóch kart grafiki nie licz na to żę uda ci się znaleść sterowniki do twój sprzęt.Wracaj do 7 era xp dobiega końca, ale możesz zainstalować xp w wirtualnej maszynie :slight_smile: za pomocą wirtual boxa https://www.virtualbox.org/

A nie da rady zrobić tak żeby zintegrowanej karty czyli intela nie czytał wgl, a na nvidii śmigał? Zainstalowałem XP ponieważ chciałem mieć wydajniejszego kompa, ale no bez nvidii to troche ciężko idzie… Czyli nic nie da rady zrobić, tylko powrót do win7? :stuck_out_tongue:

Nie ma takiej możliwości można tylko wrócić na 7

eh, dzięki, to zakończyło moje długotrwałe poszukiwania. #-o

Szukanie dziury w całym i cofanie się w rozwoju. Masz wystarczająco dobrą maszynę żeby pracowała idealnie na Windows 7, lepiej też niż na przestarzałym Windows XP. Jeżeli cokolwiek Ci przymula, to tylko i wyłącznie przez programy dostarczone razem z laptopem przez producenta. Ich wyczyszczenie lub ewentualna “czysta” instalacja systemu sprawi, że Twój komputer znów będzie latał jak rakieta.

k4mileq , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.