Sterowniki do pada


(Lukasz13) #1

Witam,

Jestem tu nowy więc chciałem się przywitać i niestety odrazu poprosić o pomoc. Kupiłem niedawno pad http://www.allegro.pl/show_item.php?item=321433817 i jak producent zapewnia daje sterowniki na cd. Oczywiście dostałem płyte ale te sterowniki nie są do tego pada. W kontrolerach gry wystepuje on jako Generic USB Joystick. Pad działa dobrze ale nie wibruje tak jak zapewnia sprzedawca, wiec proszę o sterowniki zamienne żebym mógł ustwić sobie wibracje w grach. Niestety ten pad nie ma żadnej nazwy więc niewiem jak szukać na google:cry: będę wdzieczny za jakakolwiek pomoc

pozdrawiam

kal0sz


(Kubachr) #2

witaj dałeś trudny problem ale sprubuje ci pomóc. na początku skontaktuj się ze sprzedawcą niech on spróbuje ci pomóc jeżeli to nie pomorze weź w google wpisz tekst wolne sterowniki i tam powinien prawdopodobnie w 1 odnośniku byś prawidłowy sterownik. powodzenia napisz cz ci się udało narazie cześć :smiley:


(Lukasz13) #3

Do sprzedwcy wysłałem juz 3 maile ale niestety na żaden nie odpowiada, a jeżeli chodzi o "wolne sterowniki" to niestety nic pod tym hasłem nie mogłem znaleść żadnych sterowników do pada, jedynie "wolne steroniki do Linux" :frowning:


(Agatonster) #4

kal0sz ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Seba86mu) #5

kal0sz , jaki posiadasz system operacyjny ? Jeżeli Windows XP, to zainstaluj Service Pack 2. Pad powinien działać wtedy bez instalacji dodatkowych sterowników.

Na płytce na pewno znajdują się sterowniki do kilku rodzajów padów, w tym i do Twojego. Przeszukaj dokładnie zawartość płytki.


(Lukasz13) #6

mam Vista Home Premium

na płycie jest folder Driver a w nim są dwa pliki .exe jeden "niby sterownik" a drugi "twin usb" żeby dwa pady działały jednocześnie (tak mi sie wydaje). Po zainstalowaniu tego "niby sterownika" niestety nic sie nie dzieje. Czy to wina że mam Vistę?


(Kabuto1378) #7

pewnie tak, spróbuj się dowiedzieć kto wyprodukował tego pada możesz gdzieś w sieci jest sterownik pod Vist-e. poszukaj może są jakieś uniwersalne sterowniki pod viste obsługujące wibracje.


(Lukasz13) #8

Takie sterowniki były na płycie ale po ich zainstalowaniu nadal nie mam wibracji, nie moge nawet nic konfigurować w opcjach pada ;/

Link do sterowników

http://www.sendspace.com/file/9c4yz0