Sterowniki do płyty FOXCONN A7VMX-K

Witam. Moja sąsiadka tak namieszała w kompie stacjonarnym, że nie szło już z nim zrobić tylko format i wgranie systemu na nowo. Oczywiście żadnych płyt do nie go nie ma i nie wie gdzie są. Wgrałem więc jej XP-ka na nowo, tylko teraz poszukuję wszelkiego typu sterowników do: internetu, grafiki, głosu itd. Wiem tyle o tym kompie, że płyta główna to AMD RD790, procesor AMD Phenom 8450. Nie wiem czy to też ważne, ale na kompie widnieje naklejka AMD Phenemon X3.

Nie wiem kompletnie gdzie cokolwiek szukać. Znalazłem coś takiego i nie wiem czy to coś da:

http://msi.mydriversdownload.com/msi-driver/Msi-K9AGM4-ATI-System-Drivers-for-RS690-RD780-RD790-RX780-RX780-RS740-SB600-SB700-for-Windows-XP-32bit_2061.html

Bardzo proszę o pomoc w wyszukaniu sterowników.

Witam

Pobierz to http://www.dobreprogramy.pl/AIDA64-Extreme-Edition,Program,Windows,22112.html. Zainstaluj i dowiesz się, co w tym kompie siedzi.

Właśnie po tym doszedłem jaka jest płyta i procesor.

Sterownik do internetu? ■■■?!

Szukaj na stronie AMD :stuck_out_tongue:

Łatwo powiedzieć…tyle to i ja wiem…

Poszukuję sterowników do internetu do czegoś takiego pod XP: pci ven_10ec&dev_8167… wpisując w Google cuda wyskakują…

AMD RD790 to rodzaj chipsetu a nie płyty głównej , producentów płyt z tym chipsetem jest kilku np. MSI , ASUS , GIGABYTE , DFI LanParty , aby Ci pomóc musimy znać dokładną nazwę płyty głównej .możesz to zrobić za pomocą programu : Everest Home Edition 2.20 , CPU-Z 1.58 , AIDA32 , System Info for Windows (SIW) 2011.07.07 , albo zdjąć obudowę i zobaczyć sam co jest napisane na tej płycie.

Właśnie, też już do tego doszedłem, że to nie płyta…

Zainstalowałem programik SIW i mam takie dane:

Manufacturer: FOXCONN

Model: A7VMX-S/A7VMX-K/A7GMX-S/A7GMX-K

Version 1.0

Serial Number UYUU82300853

Wchodziłem na stronę FOXCONN, a dalej na sterowniki i nie mogę nic podpasować pod model…znalazłem coś pod Vistę i pod W7, a nie pod XP-ka… :cry:

Model: A7VMX-S / A7VMX-K / A7GMX-S / A7GMX-K - który dokładnie ?

■■■■■■■ nie wiem…wyskoczyło mi to wszystko, skopiowałem i przyszedłem do domu szukać…jeszcze raz - przy płycie główniej miałem takie dane:

Manufacturer FOXCONN

Model A7VMX-S/A7VMX-K/A7GMX-S/A7GMX-K

Version 1.0

Serial Number UYUU82300853

Bridge

North Bridge AMD 780G Revision 00

South Bridge AMD SB700 Revision 00

CPU

Name AMD Phenom 8450 Triple-Core Processor

Cpu Socket Socket AM2+ (940)

Max CPU Speed 2100 MHz

Memory

Maximum Capacity 4096 MBytes

Maximum Memory Module Size [unknown]

Memory Slots 2

Memory Type DDR2

System Slots

ISA 0

PCI 4

AGP 0

VL-BUS 0

EISA 0

PCMCIA 0

ExpressCard 0

MCA 0

Nie wiem co teraz, rzeczywiście ja myślałem, że ten cały ciąg to jest taki długie oznaczenie modelu, a to kilka modeli…

idź do sąsiadki ,otwórz kompa i spisz z płyty dokładną nazwę …

Otworzyłem kompa i jest to: FOXCONN A7VMX-K

FOXCONN A7VMX-K - sterowniki ze strony producenta

W końcu poszło…wielkie dzięki za pomoc i za zainteresowanie. W menadżerze został mi tylko jeden “pytajnik” z “nieznanym urządzeniem” , ale daje już sobie z tym spokój…Internet, grafika, dźwięk wszystko jest… :slight_smile: