Sterowniki do płyty Gigabyte GA-EP35-DS3P

Witam. Może głupio to zabrzmi z moich ust (liter :slight_smile: ), ale czy ktoś orientuje się czy sterowniki dla płyty Gigabyte GA-EP35-DS3P będą działać na Windows 8 gdy pobiorę wersję dla Windows 7? Niestety producent nie poczuwa się do publikacji sterowników pod najnowsze dzieło Microsoftu i mam obiekcje czy w ogóle instalować sterowniki dla płyty głównej (dźwięk / internet) skoro wiem, że działały bez zarzutu w poprzednich wydaniach: Windows Developer Preview oraz Windows Release Preview.

Większość sterowników jest w Windows Update dlatego producenci nie umieszczają ich na swoich stronach. Jeśli po instalacji okaże się, że czego nie ma można spokojnie instalować te od Windows 7 (oczywiście w trybie zgodności).

Powiem Ci, że ja mam płytę od Gigabyte i w Windows 8 nie musiałem instalować żadnych sterowników. Wszystko działa bez problemów. System sam zainstaluje Ci sterowniki. Podobnie było w Windows 7 tylko tam trzeba było uruchomić Windows Update :wink:

Płyta główna jeszcze ujdzie z podstawowych sterowników, lecz sterowniki od grafiki wolę zainstalować od producenta.

W Windows 8 wiele sterowników pobieranych jest od producenta o ile dany sterownik jest dostępny :wink:

Tyle, że zazwyczaj w wersjach sprzed roku, jak nie dalej…