Sterowniki do płyty głównej GIGABYTE GA-M61PM-S2 REV: 2.0

Witam serdecznie, poszukuję sterowników płyty głównej GIGABYTE GA-M61PM-S2 REV: 2.0, oraz na ile partycji podzielić dysk 500GB.

Pozdrawiam

http://uk.gigabyte.com/products/product … 438#driver Wybierz swój system!

Dysk co najmniej na dwie partycje, systemowa i “magazynowa”.

Dzięki, tylko co ja mam tam pobrać :frowning: !!

No, to zależy! Podaj system :!:

Aktualnie posiadam Viste ale nie wiem czy przejść na XP

Jak uważasz! Trzeba by robić testy sprawnościowe dla tej płyty głównej na obu systemach. Inaczej trudno przewidzieć.

W każdym razie i dla Visty, i dla XP-ka pobierasz i instalujesz w kolejności: Chipset/LAN, VGA, Audio.

A SATA RAUD też instalować ?

Nie! A masz napęd dyskietek?

Ok dzięki wielkie :-), mam jeszcze pytanie po zainstalowaniu dysku, systemu jak sprawdzić czy dysk działa poprawnie z maksymalną prędkością itp?

Stacji dyskietek nie posiadam :slight_smile:

Czytałeś co napisał Poraj?

Czytałeś opis sterowników “Chipset” (include chipset\lan\ sata raid driver)?

PS. Instalując Win XP i tak będziesz miał prawdopodobnie problem z brakiem sterowników SATA na płycie instalacyjnej XP :wink:

No właśnie! Po zainstalowaniu systemu, zainstaluj HD Tune i wykonaj testy, jakie tam są. Wyniki przedstaw do oceny na forum!

Uruchom jakiś program do podstawowej diagnostyki HDD, np. HTTune

Więc już nie wiem czy instalować SATA RAID czy nie :-(?

Mój post z 11,50 !

Nie instalować jeśli udało Ci się zainstalować system.

Jeśli jednak nie uda ci się zainstalować XP będziesz musiał te: NVIDIA MCP61/MCP68 SATA AHCI zintegrować z płytą instalacyjną systemu ale to już inny temat.

Ok jak tylko zainstaluję wszystko to dam wynik z HD Tune :slight_smile:

Mam jeszcze pytanie czy w tej płycie mogą być 4 pamięci ram czy tylko 2 w czerwonym lub żółtym?

Mogą być cztery, byle nie przekroczyły razem 16 GB. Najlepiej dwie równe pary! Jeśli jedna para, to w żółtych slotach (najlepiej) lub w czerwonych slotach.

Dwie równe pary to znaczy? Aktualnie mam dwie kości w żółtych slotach ale jakie to nie wiem bo nie sprawdzałem.

Równe, co do parametrów technicznych (wartości). Będą wtedy pracowały sprawniej w tzw. trybie dwukanałowym (również jedna para!). Jak masz dwie w żółtych, to OK. Warto by jednak wiedzieć, co to za pamięci. Dla swojej wiedzy.

Dziś to sprawdzę i dam znać, czyli jak bym chciał dokupić jeszcze dwie kości to musiałbym kupić takie same co mam w żółtych np: 2x1GB?