Sterowniki do płyty głównej, grafiki i dzwięku (ASUS K52JT)

Witam, mój laptop to ASUS K52JT. Intel Core i5-480M, 2.66 GHz, 4GB Ram, Radeon HD6370M.

Przez przypadek kiedyś wywaliłem jakieś sterowniki i teraz nie działają mi klawisze Fn i nie moge znaleźć tego sterownika.

Ostatnio zanistalowałem też nowe sterowniki do grafiki ale patrząc na płynność działania GTA IV to na tych nowych gra mniej płynnie chodzi więc coś z nimi nie tak. Myślałem też zainstalować nowe stery do płyty głownej (może tu jest problem). Przeskanowałe laptopa Device Doctor’em i brakuje mi 29 sterowników wg tego programu. Czy mam instalować wszystko jak leci czy tylko te od grafiki, płyty głównej?

Wyniki skanu Device Doctor:

4f177629e1bc261fm.jpg

65096c151d115273m.jpg

ec60d1de82cd990em.jpg

be7cc5ecfa95dd90m.jpg

Cześć

Najlepiej zainstaluj bądź zostaw sterowniki które są dostępne na stronie producenta laptopa. Nawet jeżeli są one starsze niż te które znajdują magiczne programy typu Device Doctor.

Wszystkie potrzebne sterowniki masz na stronie producenta http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/K52JT/#support_Download (wybierz swój system operacyjny).

A który sterownik jest odpowiedzialny za działanie klawiszy Fn?

Cześć

W ASUSie za działanie klawiszy funkcyjnych odpowiadało coś ze skrótem ATK. Poszukaj czegoś podobnego na stronie producenta.

Zainstalowałem to i dalej nic

Aby działały klawisze funkcyjne musisz zainstalować:

ATK100 Driver - podstawa całego systemu Fn

ATK HotKey - to są te animacje które wyskakują jak np naciśniesz Fn+F9 to pojawia się animacja głośności

ATKOSD2 - to sprawia że te animacje są ładniejsze (przynajmniej ja nie zauważyłem innego działania)

Wireless Console - to sprawi że będziesz mógł szybko przełączać między WIFI WIFI+BT BT nic,

co do płynności GTA4 i HD6370M to ta grafika jest za słaba do tej gry, więc nawet nowe stery jej nie pomogą

Nowe stery do płyty głównej na pewno nie zaszkodzą chociaż nie spodziewaj się po nich że rozwiążą one twoje problemy. Jak możesz to zrób screena menadżera urządzeń i pokaż tu na forum, albo wklej listę czego Ci jeszcze brakuje.