Sterowniki do płyty głównej pod Windows 8.1 64bit - pytanie


(hatezit) #1

Witam,

Mam takie pytanie. Obecnie mam Windows 7 64bit i płytę główną gigabyte ga-ma770t-ud3p. Na stronie gigabyte nie ma sterów pod Win 8.1, ale znalazłem na stronie driverscape i tu moje pytanie, czy tej stronie można zaufać? Dla mnie jest jasno, skoro na stronie producenta nie ma, to nie będzie. Ale chciałbym poznać wasze zdanie. Gdybym chciał zakupić windows 8.1, to będzie chodzić? Powiem, że nawet jak w aktualizacjach na pasku menu było zgodność z Windows 10, to było dobrze. Tylko co mi po tym, skoro sterów nie ma.


(system) #2

Chipset -> http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy4&os=Windows 8.1 - 64

 

Sieć -> http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=13&PFid=5&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false

 

Dźwięk -> http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=14&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false


(hatezit) #3

Dzięki, ale to są sprawdzone stery? Czemu na stronie gigabyte nie ma sterów do Win.81? Wiem, że płyta jest stara, ale dobra:)


(system) #4

To są linki do stron producentów, więc nie ma się czego obawiać. Gigabyte pewnie olewa tak starą płytę, aby wymusić zmianę na nowszą.


(hatezit) #5

Patrzyłem na te strony co podałeś, a jak z kontrolerami USB 3.0?  Widziałem na youtube, że lepiej przesyłają się dane niż na win 7.


(system) #6

Ta płyta nie posiada USB 3.0.


(hatezit) #7

Wiem, tylko zapytałem a musiałem dokupić kontroler i też o tym pisałem w tym dziale;) I już zauważyłem, że przez kontroler nie można uzyskać takiej prędkości jaka jest pokazywana na filmach a tam jest Win 8.1.


(system) #8

Wszystko zależy od tego co podpinasz. Być może też stery są winne lub system. Musisz pogrzebać to może coś poprawisz :>


(hatezit) #9

Kontroler USB 3.0  kupiłem, bo zakupiłem wcześniej dysk WD elements desktop 3 TB i ma USB 3.0. Wiem, że wersja nowsza jest kompatybilna wstecz i by działała a działa, ale wolałem kupić. Stery są dobre a system jest aktualizowany:)  Dlatego jest ten temat i nie chodzi mi tylko o USB 3.0, ale i o stery. Nawet jeżeli są do mojej płyty, to nie wiadomo jak z kartą graficzną, muzyczną itd…


(system) #10

Do muzycznej podałem, grafika jaka?


(hatezit) #11

Muzyczną tak, podałeś, lecz używam karty muzycznej  creative sound blaster X-FI Extreme  Audio OEM (PCI-E), sprawdziłem i są stery.

Grafikę mam AtI RADEON 5770 pci-e.