Sterowniki do płyty głównej (Windows 8)

Witam,

Od jakiegoś czasu używam Windows 8 64bit na płycie ASUS M4N68T V2. Płyta ta posiada chipset nforce 630a. Jaki sterownik chipsetu powinienem zainstalować? Ze strony ASUSa czy nvidii? Co zrobić, aby sterownik ten nie kolidował ze sterownikiem karty graficznej (GeForce 9600GT)?

Stworzyłem ten temat, ponieważ od momentu gdy zainstalowałem Win 8 zauważyłem, że ikonka Panelu Sterowania NVIDIA znika z pasku zadań zawsze gdy najadę na nią myszką. Oprócz tego kiedy uruchomię wspomniany Panel NVIDIA i kliknę “Aktualizacja” zawsze wyskakuje błąd procesu rundll32.exe

Z tego co pamiętam mam zainstalowany obecnie sterownik chipsetu ze strony ASUSa (http://www.asus.com/Motherboards/M4N68T … ownload_30). Jest on zaznaczony jako kompatybilny z Windows 7 64bit. Windows 8 nie jest niestety przez moją płytę wspierany.

Jeżeli na stronie producenta płyty nie ma sterowników dedykowanych dla systemu Windows 8 dla twojej płyty to pozostań przy domyślnych czyt. systemowych sterownikach.

Zainstaluj jedynie sterowniki do karty graficznej ze strony NVIDII.

Chyba że w menadżerze urządzeń pojawią się jakieś pozycje oznaczone żółtym wykrzyknikiem, wtedy możesz spróbować instalacji sterowników dla systemu Windows 7 w trybie zgodności.

Dzięki za poradę. Niedługo prawdopodobnie będę robił format i zrobię tak jak mówisz.