Sterowniki do portu słuchawek

Witam, mam problem z portem odpowiadającym za słuchawki, dźwięk w głośnikach jest, gdy podłączam to dźwięk nie leci w słuchawkach tylko na głośnikach, co robić ?

Słuchawki są w 100% sprawne i port też, ponieważ odświeżałem (instalowałem windowsa na nowo) (przed zainstalowaniem windowsa ponownie wszystko dzialało jak należy)

proszę o pomoc. ;/

System: Windows Vista 'Home Premium

Model: Lenovo G550

Panel sterowania-sprzęt i dźwięk-dźwięk i opcja odtwarzanie, zobacz co tam masz ustawione, może trzeba uaktywnić słuchawki lub przełączyć na słuchawki.

Dobrze juz zrobiłem, dzięki można zamknąć :wink: Dzięki Tobie wielkie :wink:

Potem 1 Link

I tam masz sterowniki na Viste 64 i 32 bity zależy jaką masz wersję.

Może po prostu trzeba w ustawieniach audio przełączać między głośnikami a słuchawkami(chodzi mi o ustawienie głównego urządzenia). Sprawdź w Panelu sterowania:

Panel Sterowania --> Dźwięk

Linki bezpośrednie.

32-bity

64-bity

Miałem ten laptop z wgranym windows 7 (dałem rodzicom).

Port słuchawkowy w tym laptopie działa jako oddzielne urządzenie wyjścia dźwięku

  1. W panelu sterowania w zarządzaniu urządzeniami audio (“Pa --> Sprzęt i dźwięk --> zarządzanie urządzeniami audio” lub “PA --> dźwięk” (nigdy na viscie nie pracowałem)) musisz wybrać słuchawki i ostawić jako domyślne urządzenie (oczywiście słuchawki muszą być podpięte), po odpięciu słuchawek automatycznie dźwięk się przełączy na głośniki, a po podpięciu słuchawek to na słuchawki

  2. Możesz również to poustawiać, a nawet połączyć słuchawki i głośniki jako jedno urządzenie w oprogramowaniu do karty dźwiękowej. U mnie było trzeba oddzielnie pobrać z strony producenta sterowniki z oprogramowaniem.

Dobrze,już wszystko działa jak należy, dzięki wam wszystkim :wink: