Sterowniki do Radeon 9600 PRO Gigabyte

Witam, zacznę od konfiguracji sprzętowej.

MOBO: MSI KT6V,

HDD: Seagate Barracuda 7.09 160GB,

CPU: AMD Athlon Barton 3000+,

GPU: HIS Radeon 9550 128/128 | GIGABYTE Radeon 9600 256/128,

RAM: 512MB duall (1x AData, 1x elixir).

Tak więc, którą kartę wybrać, no i jakie sterowniki zainstalować, aby wszystkie gry do roku 2006/2007 uruchamiały się na minimalnych detalach, no i były wydajne? Aktualnie gram w Silkroad Online. Miałem z tą grą wielkie problemy, które dotyczyły sterowników, a teraz jestem na sterownikach od Gigabyte, które nie posiadają Catalyst Control Center, przez co śmiga mi tylko GTA San Andreas i Silkroad, a o grze w Counter Strike mogę pomarzyć, ponieważ nie mogę włączyć opcji OpenGL. Tak więc, którą kartę wybrać i jakie sterowniki do niej podpasować, żeby większość gier do roku 2006/2007 działały?

Jaki masz system? Zakładam że WinXP. Niżej załączam sterowniki.

https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/9-11_legacy_xp32-64_dd_ccc.exe

Zgadłeś, XP Service Pack 3. Te sterowniki odmawiają posłuszeństwa przy mojej karcie graficznej. Podczas włączania gry ekran robi się czarny. Najnowsze nie znaczy najlepsze.

A próbowałeś tych:

http://www.omegadrivers.net/index.php?option=com_phocadownload&view=file&id=1:radeon-omega-drivers-4.8.442&Itemid=65

Podczas grania na omegach, gra śmiga przez 5 minut, a potem robi się czarny ekran i trzeba resetować komputer, bo tak się na nim pracuje, jakby w ogóle brakowało sterowników od karty graficznej.

To może wina sprzętu? Nie przegrzewa się?

Nie wiem, temperatury są chyba w porządku.

Płyta główna: 36 stopni,

Dysk twardy: 32 stopnie,

Procesor: 44 stopnie,

Karta graficzna nie posiada czujnika.

Na kartę Radeon 9600 :

  1. Odinstaluj sterowniki od karty graficznej, usuń ręcznie PPM folder ATI z dysku C, przeczyść komputer CCleanerem.

/ podczas instalacji odchacz ,Automatyczną aktualizację CCleaner" oraz ,Dodaj pasek narzędziowy Yahoo" /.

CCleanera używaj zawsze po deinstalacji programów, sterowników oraz częstym surfowaniu w internecie.

Nic nie zmieniaj w jego ustawieniach, wystarczy :

u góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

póżniej ,Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

  1. Zainstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej.

  2. Zainstaluj sterowniki Radeon Omega Drivers 3.8.252

W razie problemów ATI Catalyst 5.8

  1. Zainstaluj DirectX.

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX.

Po każdej instalacji uruchom ponownie komputer.

Włóż płytkę ze sterownikami do napędy CD, zminimalizuj.

Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń.

Sprawdź w Menedżerze urządzeń czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /- Aktualizuj sterownik…

Nie mam płyty. Spaliłem przez przypadek. Czyli zainstalować te omegi, a potem catalyst, czy omegi mają wbudowany własny catalyst?

Albo te, albo te.

Sterowniki do płyty możesz znaleźć na stronie producenta.

Ze strony producenta są strasznie lipne. Popsuty instaltor, podczas zaznaczania opcji Catalyst i Display Drivers, instaluje tylko Displaye. Mam możliwość zrobienia formata. Może na czystym dysku wgrać te omegi?

Podałem potrzebne sterowniki / kliknij / i nie musisz mieć płytki.

Jeżeli są w Zip-ie to wypakuj, wyszukaj setup , zainstaluj i ponownie uruchom komputer.

Pierwsze instalujesz sterowniki do chipsetu płyty głównej, następnie do karty graficznlej Radeon Omega Drivers 3.8.252 lub ATI Catalyst 5.8.

Na końcu DirectX.

Poprzednie sterowniki od karty graficznej możesz odinstalować w trybie awaryjnym.

Podczas uruchomienia komputera wciskasz F8 i wybierasz Tryb awaryjny.

Dobrze, zrobiłem format, zainstalowałem sterowniki chipsetu, następnie dźwięku, a potem Omega Drivers i jest w porządku. Silkroad i GTA San Andreas działa wspaniale, ale podczas instalacji nie chciało zainstalować pliku atiicdxx.ini, musiałem go ignorować. Nie widzę różnicy, ale może Ty mi powiesz do czego służy ten plik i czy jest taki potrzebny? Teraz ściągam DirectX.

atiicdxx.ini - bug w instalatorze. Ściągnij jeszcze raz tę wersję, starą odinstaluj i przeczyść komputer CCleanerem.

Poprawiona wersja : http://www.ngohq.com/home.php?page=File … dwn_id=295

Proponuję zainstalować ATI Catalyst 5.8 link p/w.

Nie zapomnij o DirectX.

Skoro działa jak nigdy dotąd, niech zostanie :). Jeśli zacznie się coś psuć, zainstaluję Catalyst. Wielkie dzięki za pomoc.

EDIT: Jakiego zainstalować .NET Frameworka? 1.1, 2.0, 3.5 po kolei? Czy tylko 3.5?

Minimum .NET Framework 2.0

U mnie wystarcza :slight_smile:

Nie instaluj wszystkich, instalujesz tylko 2.0 lub 3.5.

Po instalacji przeczyść komputer CCleanerem.

Dzięki. Wszystko jest w jak największym porządku. Gry pracują na pełnej parze, a szczególnie Silkroad, z którym zawsze były problemy.