Sterowniki do Samsung NC110-HZ4 na win XP

Witam, mógłby ktoś mi podać linki do odpowiednich sterowników do mojego netbooka?Producent nie wspiera tego sprzętu na win XP, dlatego trzeba znaleźć pasujące z innych modeli. Najważniejsze są do karty sieciowej - pobrałem taką do modelu HZ3, ale nie pasuje.

Najlepiej jakby podała mi osoba, która miała już ten problem i sobie z nim poradziła.

http://www.netbookfiles.com/c/842/samsu … 0-drivers/

Te również nie pasują.

Hej,

Podaj identyfikator urządzenia z menadżera urządzeń. Dzięki temu będzie można coś znaleźć, a na razie to szukanie po ciemku. Niestety szklana kula coś ostatnio nie działa. :smiley:

Pozdrawiam,

Dimatheus

KONTROLER WIDEO (ZGODNY Z VGA): PCI\VEN_8086&DEV_0BE1&SUBSYS_C614144D&REV_09\3&11583659&0&10

URZĄDZENIE AUDIO NA HIGH DEFINITION AUDIO (CHOCIAŻ DŹWIĘK MAM):

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_8086&DEV_2880&SUBSYS_80860101&REV_1000\4&9C5C069&0&0101

USB DEVICE (NIE MAM POJĘCIA, CO TO JEST):

USB\VID_8086&PID_0189\5&4544C10&0&2

Wypisałem identyfikatory tylko tych, które pochodzą z “gałęzi” o nazwie “Inne urządzenia”.

Mam jeszcze problem z wbudowanym modemem (wystarczy, że włożę kartę SIM pod baterię) - odpalam program Samsung Connection Menager i pokazuje się, że nie wykryto urządzenia przenośnego.

Sprawdź ten sterownik http://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=497505, pobierz i wypakuj, zainstaluj według tego poradnika http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11042475#11042475 (dotyczy urządzenia KONTROLER WIDEO (ZGODNY Z VGA))

Wielkie dzięki za pomoc, pomogło. Teraz jeszcze muszę znaleźć sterownik do karty sieciowej, aby mój wewnętrzny modem działał.

Hej,

Karta dźwiękowa też ze stajni Intela. Wejdź na stronę i kliknij Check your system for updates - wtyczka Javy sprawdzi aktualność sterowników i wskaże najnowsze ich wersje.

To natomiast jest najprawdopodobniej urządzenie typu kombo - połączenie karty WiFi oraz modułu Bluetooth. Również jest to urządzenie Intel’a, więc sterowniki powinny zostać znalezione przez aplet, który wskazałem powyżej.

Masz na myśli modem 3G?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, 3G.

Hej,

Przejrzałem wiele stron i niestety kiepsko to widzę.

:arrow: Czy na spodzie laptopa nie masz przypadkiem naklejki z nazwą wbudowanego modemu 3G?

:arrow: A może coś pisze w miejscu, w którym umieszczasz kartę SIM?

:arrow: Masz może na klawiaturze jakiś skrót klawiszowy bądź przełącznik, który powinien aktywować i uruchamiać modem 3G?

Pozdrawiam,

Dimatheus

  1. Jedyna naklejka dotycząca internetu ma napis “Samsung broadband access”.

  2. Nie, tam jedynie jest pokazane, którą stroną umieścić kartę do modemu.

  3. Jest skrót Fn + F9. Gdy zastosuję tę kombinację klawiszy, pojawia mi się okno sieci bezprzewodowej. Mogę włączyć lub wyłączyć: Wireless LAN, Bluetooth i Wireless WAN.

Dodane 25.07.2013 (Cz) 16:30

Mam kilka screenów, które mogą się przydać:

Program “Samsung support center” - http://www.iv.pl/viewer.php?file=722762 … 645752.jpg

Program “Everest” - http://iv.pl/viewer.php?file=64325413820327493432.jpg

Menadżer urządzeń - http://iv.pl/viewer.php?file=79272662830040645434.jpg

Sterowniki, które instalowałem:

  • Broadcom 802.11

  • Oprogramowanie Intel® PROSet/Wireless WiFi - Niby mam to zainstalowane, ale w oknie programu pokazuje się, że sterownik nie został zainstalowany, to jest te urządzenie typu “kombo”

  • Samsung kiera2 Wireless SS 5.40.3671

PCI\VEN_10EC&DEV_8136&SUBSYS_C614144D&REV_05\4&276B2DFF&0&00E2 - Identyfikator urządzenia “Kontroler Ethernet” (trzeci screen)

Hej,

:arrow: Mógłbyś na tym screenie pokazać resztę urządzeń?

:arrow: Jest tam pozycja Modem 3G?

Na drugim ze screen’ów widoczne są dwie karty Huawei. Jedna z nich to Network adapter. Karta ta - jak widać - dostała adres sieciowy. W jaki sposób obecnie korzystasz z sieci? Inaczej mówiąc jak łączysz się z internetem?

Na początek spróbuj tych sterowników.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Aktualnie korzystam z zewnętrznego modemu - to właśnie jest ten Huawei. Pokazało się to, bo gdy robiłem screena, był podłączony.

Sterowniki nie zadziałały.

Zauważyłem, że gdy wchodzę w panel sterowania i klikam ikonę broadcom (sterownik do karty sieciowej wykorzystywany w sieciach bezprzewodowych i szerokopasmowych), pokazuje się komunikat: “Aktualnie brak dostępnych i działających bezprzewodowych kart sieciowych. Uruchom dowolną kartę sieci bezprzewodowej przed użyciem tego narzędzia konfiguracji”. Czyżby ten sterownik nie działał prawidłowo, przez co nie mogę korzystać z wewnętrznego modemu?

Hej,

A co z tym?

Nie, nie - to dotyczy karty sieciowej WiFi, a nie modemu 3G. Prawdopodobnie masz po prostu wyłączoną kartę sieci bezprzewodowej i stąd komunikat.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Programu “Samsung support center” już nie mam, bo był nieprzydatny.

Po zainstalowaniu sterowników: broadcom, atheros, realtek i samsung kiera 2 zresetowałem laptopa. W “połączenia sieciowe” pokazało się “połączenia lokalne 7”, jak najadę na to myszką, pokazuje się napis “Samsung kiera Wireless Ethernet Adapter”. Gdy klikam PPM, wyświetla się opcja “wyłącz”, czyli wychodzi na to, że jest włączony, a w obszarze powiadomień jest komunikat “Kabel sieciowy jest odłączony”.

Na dodatek w menadżerze urządzeń doszły nowe błędy:

Inne urządzenia: Kontroler sieci - PCI\VEN_8086&DEV_0896&SUBSYS_50058086&REV_34\4&335E5CC8&0&00E0

Karty sieciowe: WAN Miniport (IPX) #2 - ROOT\MS_NDISWAPNIX\0001

Porty (COM i LPT): Samsung kiera2 Wireless AT Port (COM10) - USB\VID_04E8&PID_6906&MI_02\6&943FB45&3&0002

  • Samsung Kiera2 Wireless Diagnostic Port (COM11) - USB\VID_04E8&PID_6906&MI_04\6&943FB45&3&0004

Hej,

To prawdopodobnie jest wirtualna karta, która umożliwia połączenie do sieci poprzez telefon Samsunga.

Przy tych portach znaki zapytania bądź wykrzykniki powinny zniknąć, gdy poprawnie do laptopa zostanie podłączony telefon Samsunga - dopiero wtedy finalizowana jest instalacja sterowników.

To akurat jest karta WiFi - dokładnie Intel® Centrino® Wireless-N 130. Sterowniki do niej znajdziesz na stronie Intela bądź producenta laptopa.

Cały czas zostaje natomiast kwestia modemu 3G. Jeśli nie jest on wykrywany w ogóle w menadżerze urządzeń systemu, to albo modem jest uszkodzony, albo wypięty z portu, albo też wyłączony w BIOS’ie. Na początek wypadałoby sprawdzić trzecią i drugą z możliwości.

:arrow: Czy w obecnej chwili masz do modemu włożoną kartę SIM?

Pozdrawiam,

Dimatheus

W BIOSie opcją dotyczącą internetu jest “Internal LAN”. Gdy ustawię ją na enabled, pojawia się opcja “PXE OPROM”, ją też można ustawić na enabled/disenabled. Czym jest ta opcja?

Gdy “Internal LAN” ustawię na disenabled, w menadżerze urządzeń jest tylko kontroler sieci. Gdy ustawie to na enabled, w menadżerze jest kontroler sieci i kontroler Ethernet.

Po instalacji sterownika Realtek GbE & FE Ethernet PCI-E NIC driver, znika kontroler Ethernet z menadżera urządzeń, a połączeniach sieciowych pojawia się połączenia lokalne 9.

Tutaj jest lista wszystkich programów, które miałem na win7 (chodzi o sterowniki):

  1. http://iv.pl/viewer.php?file=73294150199190898806.png

  2. http://iv.pl/viewer.php?file=01532497787493530535.png

  3. http://www.iv.pl/viewer.php?file=006395 … 643727.png

Takie same mam do xp. Jak instaluję Atheros i Broadcom, pokazuje się komunikat, że karta sieciowa jest odłączona albo wyłączona, a w rzeczywistości tak nie jest. W “połączenia sieciowe” w rubryce “Sieć LAN lub szybki internet” mogę tylko wyłączyć połączenie lokalne 9 (czyli Realtek PCie FE Family Controler) i połączenie lokalne (Samsung Kiera2 Wireless Ethernet Adapter), czyli wychodzi na to, że jest włączone, mimo tego połączyć się nie mogę.

Hej,

Ta opcja aktywuje zintegrowaną na płycie głównej kartę sieciową.

Opcja, która umożliwia bootowanie systemu ze zdalnego serwera na maszynie lokalnej. Nieco więcej o tym tutaj.

Czyli wszystko jest jak najbardziej poprawne - kontroler Ethernet po prostu po instalacji sterowników widziany jest jako karta sieciowa w gałęzi karty sieciowe.

Niestety tutaj nie widać żadnego ze sterowników czy programów, który dotyczyłby modemu 3G.

A jesteś pewien, że komputer wyposażony jest w taki sprzęt. Masz już kartę przewodową Realtek’a i - prawdopodobnie - kartę WiFi Intel’a, więc raczej Atherosa i Broadcom’a w komputerze nie ma. Natomiast wpisy, które pokazujesz na screenach, mogą wynikać z tego, że system preinstalowany jest przygotowywany do komputerów, o różnych komponentach sieciowych.

To potwierdza tylko powyższe.

A co z tym?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czyli jak powinienem mieć ustawione w BIOSie te “Internal LAN”?

Nie, nie mam aktualnie karty w wewnętrznym modemie.

Hej,

Jeśli będziesz używał karty sieciowej przewodowej, to w BIOS’ie powinna być ona włączona. Natomiast opcję PXE OPROM wyłączamy, gdyż opóźnia ona start komputera - przy każdym bootowaniu bowiem przeszukiwana jest sieć w poszukiwaniu serwera umożliwiającego załadowanie systemu poprzez sieć lokalną.

Może dlatego modem nie jest w systemie wykrywany?

Pozdrawiam,

Dimatheus