Sterowniki do sata. toshiba satellite L40 - 17O

Witam kupilem laptopa toshiba satellite L40 - 17O celeron M540. laptop jest bez systemu operacyjnego. i chcialbym sie dowiedziec skad wziasc sterowniki do tego laptopa aby je nagrac na dyskietke i wgrac xp. potrzebuje sterownikow do tego laptopa na sata. bardzo prosze o pomoc. szukam juz 2 godziny i nigdze ich nie pmoge znalesc :confused:

Nie ma czegoś takiego, jak sterowniki do STA, są sterowniki do kontrolerów IDE/ATA pracujących w trzech możliwych trybach:

1. IDE

2. AHCI

3. RAID

Króy z nich jest potrzebny Tobie? Ja przypuszczam, że AHCI , czyli TEN

Oczywiście jest to sterownik dla instalacji Windows XP 32 bit, gdy instalator nie zobaczy dysku (sterownik pod słynny klawisz F6 ).

Pobrany plik będzie zawierał obraz dyskietki 3,5’ ze sterownikami do serii kontrolerów Intel.

Ty z listy wybierzesz : Intel® 82801GR/GH SATA AHCI (ICH8M).

Będzie Ci potrzebny do tego napęd FDD 3,5’ na USB. Możesz go kupić, przyda się przy nastepnej instalacji albo pożyczyć od kogoś.

_ Ewentualnie możesz ustawić w BIOS-ie ATA na IDE i wówczas podczas instalacji nie będzie ci potrzebna dyskietka ze sterownikiem. _

Nowy BIOS: BIOS

Pozsostałe sterowniki:

1. ChipSet

2. Card Reader

3. Display Driver

4. LAN Driver

5. Sound Driver

6. Intel Storage Manager _ * nie będzie potrzebny, jeśli uda Ci się przestawić kontroler dysku na IDE, jeśli nie uda się, to będzie konieczny. _

7. Wireless LAN Driver

8. Touch Pad Driver

i opcjonalnie narzędzie:

1. SD Utilities

i instrukcja instalacji: Instrukcja Instalacji

Zobacz czy w Bios masz opcje SATA np w Main lub w którejś z zakładek i czy możesz wyłączyć tryb AHCI i ustawić emulacje IDE dla sata w biosie. tzn jeżeli na którejś z zakładek (np main lub 3 bios Phonix albo innej nie jest to reguła trzeba poszukać) znajdziesz Opcje Sata (bęedzie pisało SATA) kliknij na watrość obok i zmień jeśli możesz znajdującą się tam wartość np AHCI czy też Mode AHCI na IDE) zachowaj zmiany uruchom ponownie laptopa i możesz instalować XP.

ok dzieki za sterowniki ale dalej mam problem z ta dyskietka na dyskietke wgralem to co mi mowiles (Króy z nich jest potrzebny Tobie? Ja przypuszczam, że AHCI , ) ale ten akurat nie dziala wyskakuje nie mozna odnalesc pliku txtsetup.oem. mozepodasz mi linki do innych sterownikow czy jak to nazwac. w biosie niestety nie mozna zmienic… :frowning:

Tego pliku nie wgrywasz na dyskietke, tylko uruchamiasz go i on poprosi Cię o dyskietkę umieszczając na niej to, co potrzeba, czyli sterowniki pod F6.

wtbralem z listy Intel® 82801GR/GH SATA AHCI (ICH8M). i ok wszystko sie zaladowalo i po chwili znow pisze ze instalator nie znalazl zadnych dyskow. co mam zrobic??

Nie wolno wyjmować dsyskietki, instalator będzie do niej sięgać jeszcze kilka razy.

Przy okazji, krok, po kroku napisz co wykonywałeś, łatwo popełnić błąd.

ale ja nie wyjmowalem dyskietki,caly czas jest w srodku

W takim razie, krok po kroku napisz, co wykonywałeś, łatwo popełnić błąd.

Ewentualnie zacznij nową instalację tylko wybierz inny sterownik np.: Intel® 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller (Mobile ICH8M-E/M)

Poniżej masz jeszcze sterownik do modemu i pozostałe narzędzia:

Modem Driver

Dodatkowe narzędzia:

Hotkey Utilities for Display Devices

Accessibility tool to lock the FN key

Acoustic Silencer

Config Free

a więc już opisuje:

  1. wgrałem na dyskietke 3,5 F6flpy32 wszystko ladnie sie zainstalowalo na dyskietke.

  2. nastepnie wlaczylem laptopa, podpielem fdd na usb z dyskietka w srodku, o raz wlozylem plyte cd z windowsem xp

  3. odpalila sie plyta z windowsem xp, gdy pisalo wcisnac f6, wcisnelem po chwili dyskietka sie zaladowala i wybralem Intel® 82801GR/GH SATA AHCI (ICH8M).

  4. nastepnie sie zaladowalo, pisalo ze wybierze Intel® 82801GR/GH SATA AHCI (ICH8M). jako sterowniki czy cos w tym stylu, wcisnelem ENTER, i nastepnie zaczelo sie z plyty cd (windows) ladowac pliki… po chwili czarne tlo z migawka na gorze po lewej, nastepnie slychac cos jakby czytalo dyskietke fdd i po chwili wyswietla sie instalator nie znalazl zadnych dyskow na tym komputerze , i tyle :confused:

Przeczytaj mój ostatni POST, szczególnie drugie zdanie.

Jak napisałem, łatwo się pomylić, być może pomyliłem się, spróbuj na tym sterowniku:

Intel® 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller (Mobile ICH8M-E/M), tym razem musi zaskoczyć.

ok, teraz ruszylo, wielkie dzieki za pomoc, blad musialem zrobic przy instalowaniu tych sterownikow na dyskietke 3,5 zainstalowalem od nowa i ruszylo :slight_smile: wielkie dzieki za pomoc jeszcze raz, pozdrawiam

Witam ja mam podobny problem tylko że już zainstalowałem vistę ale wolę jednak xp i wkładam płytkę i podczas instalacji xp pisze mi że jak po raz pierwszy mi wyskakuje to okno to mam zresetować jak po raz kolejny to skontaktować się z serwisem itd… gościu mi w serwisie mówi że brakuje mi sterowników od dysku czy coś ;/ tylko nie dają żadnej płyty. Gdzie można znaleźć te sterowniki jesli można proszę o link. albo w jaki inny sposób mogę pozbyć się tego problemu. Proszę o pomoc z góry dzięki

Witam. czy sa jakies sterowniki do klawiatury do toshiba satellite L40 - 17O. nie przycisza mi z klawiatury przy pomocy przycisku FN. prosze o pomoc.

Witam. Też mam problemy z regulacją dźwięku tymi klawiszami. Jeśli ktoś zna sposób na to to proszę o podpowiedź. Szukam i nie mogę znaleźć :expressionless:

kulak ,

jaki system?

XP czy Vista?

XP, niedawno instalowany

no to to powinno pomóc:

http://support1.toshiba-tro.de/tedd-fil … 160810.zip

PS. Napisz czy zadziałało czy nie :slight_smile:

Dzięki, zadziałało =D>

wreszcie mogę sterować wszystkim :jupi:

witam. czy jest mozliwosc zamias przenosnego napedu dyskietek dac pendrive? i czy ma ktos te sterowniki na innej stronie bo te z producenta nie chca mi sie pobrac