Sterowniki do Seagate Barracuda 7200.10 ST3250620AS (250Gb)

Mam problem z instalacją Windowsa XP. Mianowicie system nie wykrywa dysku. Czytałem inne wątki o podobnych problemach i zazwyczaj okazuje się że jest to zepsuty dysk, ale wczoraj próbowałem podłączyć go do innego komputera za pomocą USB i udało się. Powodów dlaczego nie wykrywa go na tym komputerze może być wiele… Czytałem, że problem mogą rozwiązać sterowniki do kontrolera dysku na płycie głównej zainstalowane za pomocą programu nlite. Problem w tym, że nie mogę znaleźć takich sterowników, nawet na stronie producenta Seagate. Model mojej płyty głównej to: MSI 865PE-NEO2 P Platinum Edition. Będę BARDZO wdzięczny za pomoc w znalezieniu tych sterowników. Proszę o możliwie szybką odpowiedź.

Brakuje Ci sterowników SATA, musisz pobrać paczkę ze sterownikami i nLite’m i utworzyć kompilacje systemu z tymi sterownikami.

Z tego co wiem, można w sieci znaleźć gotowe obrazy, jednak bezpieczniej będzie jak sam go utworzysz - masz pewność co do sum kontrolnych.

Znalazłem sterownik Promise 20378 S-ATA RAID/Ultra Drivers tu: http://www.msi.com/index.php?func=downl … rod_no=543 Czy jest on odpowiedni dla mojego modelu płyty?

W biosie przełącz tryb pracy kontrolera z AHCI na IDE/ATA/Compatible (różne płyty mają to różnie nazwane) - najprostsza metoda.

Dzięki, udało się :smiley: