Sterowniki do speedtouch 330 i instalacja

ale to nie są sterowniki pisane pod vistę !!

Biblioteczka komputer świat:

INSTALUJEMY MODEM FIRMY THOMSON W VISCIE:

Zainstalujemy teraz sterownik modemu. Podczas instalacji modem musi być odłączony od komputera.

  1. Sciągamy sterowniki do modemu z tąd:

http://komputerswiat.pl/download/index.aspx?akcja=przegladaj&p=/SterownikiIPoprawki/Modemy/speedtouchdsl

  1. Sciągnięty plik zapisujemy na dysku a następnie nagrywamy - na płycie CD albo na przenośny dysk. W systemie Vista kopiujemy sterownik na przykład na pulpit.

  2. Sterowniki są zapisane w postaci skompresowanych archiwów ZIP. Vista umożliwia rozpakowanie takiego pliku. Aby to zrobić klikamy prawym przyciskiem myszy na plik o nazwie SAGEM_Fast_800_v4_0_5a z menu wybieramy wyodrębnij wszystkie i klikamy na wyodrębnij.

  3. Po zakończeniu rozpakowywania pliku automatycznie jest otwierany forder w którym Windows zapisał plik.

  4. Do napędu CD w komputerze wkładamy płytkę instalacyjną zestawu Neostrady, który mamy. Nie uruchamiamy jednak aplikacji instalacyjnej.

  5. Instalując modem firmy Thomson, klikamy dwukrotnie na plik: SpeedTouchUSB-3.0.1.0.12.

  6. W pierwszym oknie instalatora z listy wybieramy angielski i klikamy na przycisk OK.

  7. Upewnijmy się że płyta instalacyjna Neostrady jest w napędzie CD. Jeśli jej nie włożyliśmy. Rozbimy to teraz. Klikamy Next>. Następnie decydujemy by instalator pobierał pliki konfiguracyjne z płyty CD, ( Search original SpeedTouch USB CD-Rom) i klikamy na Next>

  8. Klikamy na Yws, Next, Next i na Finich, Podłączamy modem do konputera. Wista instaluje urządzenie w systemie.

Teraz kongfiguracja:

Teraz utworzymy nowe połącznie dzięki któremu nasz komputer nawiąże połącznie z internetem przez neostradę.

  1. Klikamy nas logo start i na panel sterowania. Po wyświetleniu okna klikamy w nim dwukrotnie "Centrum sieci i udostępniania.

  2. W menu z lewej strony okna klikamy na odnośnik “Skonfiguruj połączenie lub sieć”

  3. Będziemy tworzyć nowe połączenie telefoniczne, dlatego klikamy na: Skonfiguruj połączenie lub sieći i na dalej.

  4. Wpełaniamy formularz. W pole z numerem telefonyu wpisujemy *. Poniżej wpisujemy nazwę i użytkownika i hasło (dane te znajdziemy w umowie połącznia neostrady, Dodajemy zaznaczenie do: Pokaż znaki i zapamiętaj hasło) W nazwa POłąCZENIA wpisujemy np. Neostrada.

  5. Po chwili połączenie z Neostradą. Klikamy na Zamknij. Klikamy na Połącz z siecią, a potem dwukrotnie na nazwę stworzonego przez nas połączenia. Komputer lączy się z internetem.


Ufff… skończyłem :mrgreen:

no tak właśnie teraz mam zrobione, ale ten sterownik

nie jest pisany pod vistę.

nie musi być podpisany, wziąłem to z biblioteczki komputer świata i tam to chodziło :slight_smile: więc i u ciebie powinno

źle mnie zrozumiałeś. mi chodzi o to że ten sterownik nie jest pisany specjalnie pod Windowsa Vistę.

no to dlaczego na nich tak długo łączy? pamiętam jak 2 miesiące temu siedziałem na viście i też wyszły jakieś stery co działały na viście ale były pisane pod xp to też tak samo długo łączyło…

Widocznie nie ma podpisanych sterów pod vistę :slight_smile: Poszkuaj w google: SpeedTouch+vista

czemu wolno łaczy? ponieważ we włąsciwościach łącza w zakładce sieć musisz odznaczyć Protokół internetowy w wersji 6(TCP/IPv6) -> OK. Rozłączasz sie i potem próbujesz ponownie połaczyć i zobaczysz ze bedzie duzo duzo szybciej :))

jak to nie ma??

http://www.thomson.net/EN/Home/MiniSite … ank=1.#usb

tylko ze one mi nie chcą właśnie działać…

Przy sterowniku dołączonym na płycie TP było tak, że jak za pierwszym razem skopałeś instalkę to już nie szło wtórnie tego zrobić. Pomagała jedynie reinstalacja systemu. Mimo, że od pewnego czasu nie używam ST330 to z ciekawości po ukazaniu się dedykowanych pod Vistę pobrałem i zainstalowałem. Instalacja przeszła bezproblemowo.

Instalację robisz bez podpiętego modemu po czym zostaniesz “poproszony” o jego podłączenie.

Wpisy dla neostrady to:

PPPoA

0,35

pewnie zainstalowałeś całą aplikację od neo? :mrgreen:

Gdzie tam :stuck_out_tongue:

Aplikacji od TP nie instaluję przynajmniej ze 4 lata. Pierwszy raz jak dostałem neo (test 1 mc. za 1PLN) to zainatalowalem ten wynalazek :mrgreen:

dziwne :expressionless: ja jechałem na tych sterach tydzień z płytki TP (za czasów łącza 128 kbps i speedtouch330) i wszystko było OK…

A kto mówi, że nie było OK?

Napisałem, ze jak coś skopałeś przy instalacji (pierwszej) to po ich odinstalowaniu była już klapa.

Nie szło ponownie zainstalować. Ja używałem ich blisko 2 miesiące.

Ja mam ten modem tylko ,że w netii. Mam Viste HP i do modemu miałem sterowniki pod Win XP. I wszystko poszło za pierwszym razem.

Po za tym sterowniki pod XP DZIAŁAJĄ pod VISTA ( może jest tylko pare wyjątków).