Sterowniki do Star lc-20 pod Win 7 64 bit?


(strabek) #1

Witam szukam sterowników do Star lc-20 pod Win 7 64 bit.

Czy może mi kto pomóc?


(Michal Widlak) #2

Na stronach producenta (http://www.star-m.jp/eng/dl/dl01_01.html) nie ma żadnych innych sterowników do tej drukarki niż do Windows 3.1 i Windows 95.

Spróbuj podłączyć drukarkę i może Windows znajdzie ją w Windows Update. Jeśli nie zawsze możesz napisać do wsparcia technicznego Star Micronics.


(strabek) #3

Masz racje na stronie producenta raczej nie ma. U mnie chodzi obecnie pod WinXP na złączą lpt. Sterowniki do tej drukarki mam ale nie wiem czy będą kompatybilne z Win7. Czy może ktoś z was sprawdzić czy jest ta drukarka w ogóle ujęta w spisie drukarek na win7?


(Michal Widlak) #4

Ma Windows 8 wśród certyfikowanych nie ma :frowning:

W Windows Update jest certyfikowany sterownik dla Star 9wire 10inch Printer (9 igłowa, 10 calowa). To powinno być to :slight_smile:


(adam9870) #5

Jeżeli jest sterownik do Visty to możesz sprawdzić.

Możesz sprawdzić w trybie zgodności:

prawy przycisk myszy na plik instalatora - właściwości - karta zgodność - zaznacz “uruchom ten program w trybie zgodności z…”, “uruchom ten program jako administrator”

Jak instalować sterowniki do nieznanych urządzeń?

Uruchom Menedżer urządzeń, kliknij na urządzenie ze znakiem zapytania prawym przyciskiem myszy, wybierz Właściwości, w oknie które zostanie otwarte przejdź na kartę Szczegóły i z rozwijanej listy Właściwości wybierz Identyfikatory sprzętu.

ca85a10e29ca3d19.jpg

Zaznacz którąś z pozycji i naciśnij CTRL + C aby skopiować identyfikator. Wklej zawartość schowka (prawy przycisk myszy - Wklej albo Ctrl + V) na http://www.devid.info/ albo na Google i poszukaj sterownika. Jak nie znajdziesz sterowników to próbuj z kolejną pozycją i kolejną.


(strabek) #6

Witam ta instrukcja odnosi się do Win7?


(falcon89) #7

Do wszystkich windowsów.


(strabek) #8

Wielkie dzięki