Sterowniki do starej karty graficznej

Mam lapopa z grafiką hd 4200 series i nie moge znaleźć na stronie producęta sterowników jest jedynie do windows 8 a ja mam windowsa 10. Czy istnieje w ogóle taki sterownik?

A sterowniki od Win 7 i 8 nie działają czasem też w Windows 10 ? Spróbuj z tym od Win 8.

Może podaj dokładną nazwę laptopa i jaki jest w nim procesor.
Możesz też spróbować sterowniki ze strony Intela:

laptop to pb pew96 procesor to amd v140

Czy pełna nazwa tego laptopa to Packard Bell Easynote TK81 PEW96? Jeśli tak, to jak piszesz ma on procesor AMD i pewnie grafikę tej firmy. Więc stery od Intela nie zadziałają - zasugerowałem się nazewnictwem używanym przez tę firmę. Tak to jest jak się nie podaje nazwy i najważniejszych danych w pierwszym poście (Jak samochód się zepsuje, to też takie ogólniki dajesz? :wink: ).
Weź dla pewności sprawdź np: GPU-Z: https://www.dobreprogramy.pl/GPUZ,Program,Windows,16750.html ,co to dokładnie jest za grafika. Wtedy będzie można szukać na stronie AMD. A jak nie, to możesz, jak napisał sultan13771 ściągnąć stery ze strony producenta laptopa dla Win7 (lub ze strony AMD/ATI dla Win8, jak piszesz) i zainstalować. Jeśli nie pójdzie z exe, to można jeszcze spróbować zainstalować je ręcznie przez menedżer urządzeń. Wtedy pytasz wujka google w stylu: Windows 10+ręczna instalacja sterownika grafiki’, czy coś w tym stylu.

P.S. Czasem też można się pozytywnie zdziwić zdając się na Windows Update w takich przypadkach.

A system sam nie instaluje sterowników?

Tak to ta nazwa sterowniki zainstalowały sie ale nic nie zmieniły animacje sie zacinają i zła rozdzielczosc a windows update nic nie wykrył

Pobierz snappy driver.


Wypakujesz, znajdziesz - pobierz sterowniki do tego komputera i tam znajdze Ci chipset, potem grafikę wśród innych. Poczekaj, aż snappy pobierze cały zestaw do Twojego komputera i wtedy zaznaczaj po kilka i klikaj na górze - instaluj. Po zainstalowaniu kilku - restartujesz system.
Program bez spamu.

Tutaj też polecam Drivermax. Za darmo i z limitem dwa sterowniki dziennie.