Sterowniki do USB 2.0 Hi-Speed

Witam.

Przy podłączaniu do USB pendrive’a pojawia mi się komunikat aby zainstalować porty USB 2.0 i urządzenie przenośnie będzie działać szybciej.Można z tego wywnioskować, że mam USB 1.1.

Myślałem że ze sterami to taka prosta sprawa.

Znalazłem płytkę CD od płyty głównej i wybrałem stery do USB 2.0 ale pisze, że potrzebuję SP1.

Czy muszę teraz odinstalować SP2, zainstalować USB 2.0 i znowu SP2?

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

ja tak mam na starym komputerze, i tylko wyskakuje ikonka w trayu to urządzenie może działać szybciej ale ja z tym nic nie robie :stuck_out_tongue:

A po tym komunikacie “o potrzebie zainstalowania SP1” jest możliwa dalsza instalacja sterowników? SP2 posiada swoje sterowniki do USB 2.0. Jeżeli chcesz instalować Service Packa 2, to zainstaluj od razu SP2 (SP1 wcześniej nie musisz instalować). Sprawdź też w BIOS’ie ustawienia USB -> jeżeli są nieprawidłowe to ustaw USB 2.0 (lub na niektórych płytach USB 1.1 + USB 2.0) i prędkość Hi-Speed.

Taki komunikat pojawia mi się przed instalacją USB 2.0 z CD do płyty głównej.

Oczywiście instalacja się nie włącza.

"The USB 2.0 drivers support for Microsoft Windows XP/2000

USB 2.0 drivers are provided in Service Pack 1 (SP1) for Windows XP,

which is available through Windows Update http://windowsupdate.microsoft.com/ ."

PascalHP mi takie rzeczy żyć nie dają.

Czyli musisz koniecznie zainstalować minimum SP1 i wtedy dodatkowe sterowniki do USB 2.0 - lub lepszym rozwiązaniem jest instalacja SP2, który tak jak pisałem wcześniej ma już swoje sterowniki dla USB 2.0 i nie ma potrzeby instalowania dodatkowych.

Service Pack 2 dla Windows XP PL znajdziesz na vortalu.

Tylko że ja teraz mam SP2 to jak to możliwe?

tutaj masz aktualizację poprawiającą wydajność USB http://download.microsoft.com/download/d/5/3/d53d9ce6-c6ef-4d5c-8433-1f64833e5121/WindowsXP-KB943198-v2-x86-PLK.exe

Tą aktualizację pobierałem już wcześniej i nie pomogła.

Może spróbować zainstalować ją na SP1?

Czy po samej instalacji, która polega na kliknięciu setup.exe i kilka razy DALEJ i po restarcie komputera muszę coś robić z plikami?